Rize'de rafting heyecanı

Türkiye Rafting Şampiyonası Rize'de başladı.

17.04.2010 - 12:13

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Rafting Asbaşkanı Şafak Tatoğlu, Taşlıdere Deresi'nde gerçekleştirilen şampiyonanın açılış töreninde yaptığı konuşmada, federasyonun 2010 faaliyet programında yer alan Rafting Şampiyonası'nı ilk kez Taşlıdere Deresi'nde yaptıklarını belirtti.

Şampiyonaya 5 ilden 28 takımın katıldığını bildiren Tatoğlu, ''Yarışmaya 3 bayan, 13 genç, 12 büyük takım katıldı. Toplam 28 kulüp ile Türkiye Şampiyonası'na en fazla katılım gerçekleşti. Bu da raftingin geldiği noktayı gösteriyor. Bu şampiyonalarla kendimizi geliştirerek gelecekte uluslararası yarışmalarda dereceye girmeyi, uluslararası yarışmaları Rize'ye almayı hedefliyoruz'' dedi.

Taşlıdere Deresi'nin kano yarışları için daha uygun olduğunu kaydeden Tatoğlu, ''Rafting yarışmalarında tekniğin ve zamanın öne çıktığı dallarda burada yarış yapıyoruz. Uzun mesafe yarışlarımızı yarın Fırtına Vadisi'nde yapacağız. Fırtına Vadisi uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapabilecek özelliklere sahip. Taşlıdere ulusal yarışmalarda alternatif olarak değerlendirilebilir'' diye konuştu.

Açılış törenin ardından yapılan rafting yarışmalarına 28 takım slalom, kafa kafaya ve sprint dallarında katıldı. Yarışların tamamlanmasının ardından genel sıralama oluşturulacak.

Şampiyona, yarın Fırtına Vadisi'nde yapılacak nehir inişi yarışmasıyla tamamlanacak. Yarışların ardından düzenlenecek törenle dereceye giren takımlara ödülleri verilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...