Roberto Carlos'un hedefi milli takım

Fenerbahçe'den ayrılarak Brezilya'nın Corinthians takımına transfer olan Roberto Carlos, Güney Afrika'da düzenlenecek 2010 Dünya Kupası'nda oynamak istediğini açıkladı.

Ntvspor 11.01.2010 - 10:40

Roberto Carlos'un hedefi milli takım

Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos, 2010 Dünya Kupası’nda milli takım forması giymek istiyor.

36 yaşındaki sol bek , Brezilya'nın Globo televizyonuna verdiği röportajda, 2010 Dünya Kupası'nda Brezilya Milli Takımı formasını giymek istediğini belirterek, "Brezilya'ya gelişimin, milli takıma yeniden dönmeme yardımcı olabileceğine inanıyorum. Brezilya Milli Takımı'nı yakından takip ediyorum ve teknik direktör Dunga hala takıma sol bek arıyor" dedi.

Almanya'da yapılan 2006 Dünya Kupası çeyrek finallerinde Brezilya'nın Fransa'ya 1-0 yenildiği maçta, marke edemediği Thierry Henry'nin gol atmasıyla taraftarlar ve Brezilya basını tarafından suçlanan Carlos, yapılan eleştiriler üzerine bir daha milli takım formasını giymeyeceğini açıklamıştı. Ancak bu kararından vazgeçtiğini belirten Brezilyalı futbolcu, "kızgındım, çünkü takımda 20 kişiden fazla oyuncu olmasına rağmen tek suçlu olarak ben gösterildim. Bu da beni rahatsız etti. Bana Avrupa'da saygı gösteriliyor, fakat kendi ülkemde de saygı görmek istiyorum" ifadesini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...