"Ronaldo benim sayemde geldi"

Real Madrid'in eski başkanı Ramon Calderon, Cristiano Ronaldo'yu takıma Florentino Perez değil, kendisinin kazandırdığını ileri sürdü. Manchester United Menajeri Ferguson'ın, Portekizli futbolcuyu Barcelona'ya satmaya çalıştığını iddia eden Calderon, “Benim imzalattığım ön anlaşma sayesinde Ronaldo Real Madridli oldu” ifadelerini kullandı.

Ntvspor 10.02.2010 - 11:08

"Ronaldo benim sayemde geldi"

Real Madrid Genel Kurulu'na şaibe karıştırdığı gerekçesiyle başkanlık görevinden istifa etmek zorunda kalan Ramon Calderon, çarpıcı açıklamalar yaptı. Calderon'a göre, dünyanın en pahalı futbolcusu Cristiano Ronaldo'yu takıma şimdiki başkan Florentino Perez değil, kendisi kazandırdı. Calderon, Ronaldo ile henüz Manchester United forması giyerken ön anlaşma yaptığını savundu. Eski başkana göre, Manchester United Menajeri Alex Ferguson, Portekizli yıldızı Barcelona'ya satmak istemesine karşın, Ronaldo bu ön anlaşma sayesinde eflatun-beyazlıların yolunu tuttu.

Kendisinin Real Madrid'e hiçbirşey kazandırmamış gibi gösterilmesinden rahatsızlık duyduğunu vurgulayan Calderon, Higuain transferinde de şapkadan tavşan çıkardığını vurguladı. Higuain'i transfer ettiği dönemde takımın başında Fabio Capello'nun olduğunu hatırlatan Calderon, “Capello bana Higuain'in bir sezon içinde 10 gol dahi atamayabileceğini söyledi. Benim yanıtım ise 'o bir maçta bile 10 gol atabilir' oldu” diye konuştu.

Calderon, sezon başında Robben ve Sneijder'in takımdan gönderilmesinin de büyük bir hata olduğunu öne sürdü.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...