Ronaldo'dan iddialı açıklamalar

Real Madrid'in yıldız futbolcusu Cristıano Ronaldo, gelecek sezon Avrupa ve dünyada yılın futbolcusu ödülünü yeniden kazanacağını iddia etti.

Ntvspor 30.12.2009 - 09:41

Cristiano Ronaldo, 94 milyon euroluk fiyat etiketiyle dünyanın en pahalı futbolcusu. Portekizli yıldız, bir kanat oyuncusu olmasına karşın tıpkı Manchester United'da olduğu gibi yeni takımı Real Madrid'de de forvetleri kıskandırıyor. Geçirdiği sakatlık öncesi her maçta fileleri havalandıran Ronaldo, sakatlık dönüşü gollerine kaldığı yerden devam ediyor.

Marca Gazetesi’ne özel açıklamalar yapan Ronaldo, sakatlık süreci sonrası eski form düzeyini yakaladığını vurguladı. Bileğindeki sorunu çözdüğü için Hollandalı doktoruna teşekkür eden Ronaldo, La Liga'nın ikinci yarısı için de iddialı açıklamalar yaptı.

Takımının her geçen gün daha iyiye gittiğini belirten yıldız futbolcu, bu yıl Messi'nin kazandığı Avrupa ve Dünyada Yılın Futbolcusu ödüllerinin, gelecek sezon en önemli adayının kendisi olduğunu savundu.

Ronaldo, sezon başından bu yana beklentileri karşılamakta güçlük çeken Kaka'ya da destek verdi. Kaka'nın takımın vazgeçilmez bir parçası olduğunu ifade eden 24 yaşındaki oyuncu, bir dönem ağır eleştirilere hedef olan teknik direktör Manuel Pellegrini’yi de "Çok zeki bir taktisyen" olarak nitelendirdi.

Ronaldo, beklenmedik şekilde Real Madrid taraftarına da eleştiriler getirdi. Özellikle takımın kötü futbol ortaya koyduğu bölümlerde taraftarın çok sessiz kaldığını belirten Portekizli yıldız, daha fazla destek istedi ve örnek olarak da Manchester United taraftarını gösterdi. Ronaldo, "United taraftarı, Liverpool ve Manchester City gibi takımları kötü oynasak bile büyük baskı altına alırdı. Aynısını bizim taraftarımız da yaparsa çok işimize yarar" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...