Rondo 5 yıl daha Celtics'te

Boston Celtics'in oyun kurucusu Rajon Rondo, sözleşmesini yeniledi. Rondo 5 yıl için 55 milyon dolarlık kontrata imza attı.

Ntvspor 03.11.2009 - 17:41

Rondo 5 yıl daha Celtics'te

İSTANBUL - NBA'de sezonun iddialı takımlarından Boston Celtics, oyun kurucu Rajon Rondo ile sözleşme yeniledi. 23 yaşındaki guard ile beş yıllık bir kontrat imzalayan Celtics yönetimi, Rondo'ya 55 milyon dolar vermeyi kabul etti.

Geçtiğimiz sezon 11.9 sayı, 5.2 ribaund ve 8.2 asist ortalamaları tutturan Rondo, 2006 NBA Draftı'nda Phoenix Suns tarafından seçilmişti. 2006 Draftı'nda seçilen oyunculardan Brandon Roy ve LaMarcus Aldridge takımlarıyla sözleşme yenilemişti. Roy beş yıl için 80 milyon dolar alırken, Aldridge ise 65 milyon doları kabul etmişti.

Uzun süren görüşmelerin ardından takımıyla sözleşme imzalayan Rondo'nun menajeri Bill Duffy “Aslında biz sezon sonunda serbest kalmayı planlıyorduk. Ancak Celtics bizim istediğimiz rakama çıktı ve anlaşma sağladık” dedi. Duffy, “Rondo ligin en iyi beş oyun kurucusundan birisi. Bu çok adil bir kontrat oldu.” sözleriyle anlaşmadan memnuniyetini dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...