Rooney'den 'inanılmaz' yorumu

Bu yaz hangi ülkenin kazanacağı merakla beklenen dünya kupasının, Güney Afrika Cumhuriyeti'ne doğru yolculuğu sürüyor. Som altından kupanın son durağı, İngiltere'nin başkenti Londra'ydı. Kupayı Londra'da çok sayıda İngiliz ve Manchester United'ın yıldızı Wayne Rooney karşıladı.

Ntvspor 12.03.2010 - 12:31

Rooney'den 'inanılmaz' yorumu

Dünya kupası, haziran ayında başlayacak finaller öncesi ülkeleri dolaşmaya devam ediyor. Kupanın son durağı, İngiltere'nin başkenti Londra oldu. Kupanın üzerindeki örtünün kaldırılması için düzenlenen töreni binlerce kişi izledi.

Törenin yıldızı ise bu sezon kariyerinin en formda dönemini geçiren Wayne Rooney'di. FIFA kurallarına göre kupaya dokunması yasak olan Rooney, temmuz ayında ellerinde yükselebilecek som altından kupayı yakından görme şansı yakaladı.

Kupaya bu kadar yaklaşmasının bile kendisini heyecanlandırdığını belirten yıldız futbolcu, “Bu gerçekten inanılmaz. Gerçek bir dünya kupasının bu kadar yakınında hiç durmamıştım. Bu kupa çok sayıda efsanevi futbolcu tarafından kaldırıldı. Umarım ben de onlardan biri olurum” ifadelerini kullandı.

Rooney, ülkesine 1966 yılındaki ilk ve tek dünya kupası zaferinin ardından, yeni bir mutluluk yaşatabileceklerine inanıyor. İspanya, Brezilya, Arjantin, Almanya ve İtalya’nın önemli rakipleri olacağını vurgulayan golcü oyuncu, “Sadece bizi değil tüm takımları zorlu maçlar bekliyor. Ancak kupayı evimize götürmek için bu takımlardan bazılarını yenmemiz gerekeceği su götürmez bir gerçek” dedi.

Şu anda tüm dikkatini Şampiyonlar Ligi ve Premier Lig’e verdiğini ifade eden Rooney, üstün form grafiğini 2010 Dünya Kupası’nda da sürdürmek istediğini vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...