Rosberg Brawn yolunda

Williams'tan ayrılacağını açıklayan Nico Rosberg'in, önümüzdeki sezon Rubens Barrichello'nun yerini alacağı konuşuluyor.

Ntvspor 29.10.2009 - 14:37

Rosberg Brawn yolunda

Nico Rosberg, Formula 1'de sezonun son yarışı Abu Dabi Grand Prix'sinin ardından, Williams takımından ayrılacağını açıkladı. Rosberg'in yeni sezonda, markalar şampiyonu Brawn GP adına yarışması bekleniyor.

Rosberg, 4 yıl önce Formula 1 kariyerine başladığı günden bu yana, adına yarıştığı Williams'tan ayrılmanın "garip bir duygu" olduğunu söyledi.

Abu Dabi Grand Prix'sinin ardından, kesin bir dille Williams'tan ayrılacağını belirten 24 yaşındaki Alman pilot, yeni sezonda hangi takım için yarışacağını ise açıklamadı.

Bununla birlikte Rosberg'in adı, markalar şampiyonu Brawn GP ile anılıyor. Alman pilotun, Rubens Barrichello'nun yerini alması bekleniyor.

Kariyeri boyunca toplam 69 Grand Prix'de mücadele eden Rosberg'in, henüz yarış birinciliği bulunmuyor. Rosberg, Williams ile ayrılık kararını duyurmadan önce, 2010 yılında yarış kazanabileceği bir otomobilin direksiyonuna oturmak istediğini söylemişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...