Malezya'nın Sepang Pisti'nde yapılan Moto-Gp testlerinde günün en hızlı ismi son Dünya Şampiyonu Valentino Rossı oldu. Rossi, yeni motosikleti ile en yakın rakibi Casey Stoner'a yarım saniye fark attı...

Moto-Gp'de yeni sezon öncesi pilotlar motosikletlerini test etmek üzere Malezya'nın Sepang pistine çıktı. Testlerin en hızlı ismi, yeni Yamaha’sı ile son Dünya Şampiyonu Valentino Rossi oldu.

Rossi o kadar hızlıydı ki; en yakın rakibi Casey Stoner'a yarım saniye fark attı. 3. en iyi derecenin altına ise geçen sezonu genel klasmanda 5. Sırada tamamlayan Colın Edwards imza attı. Testler, Rossi'nin bu sezon da şampiyonluğun en büyük adayı olduğuna işaret ediyor. 7 kez Moto-Gp dünya şampiyonu olan "Doktor" lakaplı ünlü pilot da, testlerden son derece memnundu.

Rossi, yaptığı açıklamada ‘İlk gün son derece olumlu geçti. Yeni motosiklete alışmaya çalıştım. Bu sezon yeni bir şasi ve motorla mücadele edeceğiz. Yeni motor çok iyi süratlare ulaşmamı sağladı. Yamaha da motosikleti daha da geliştirmek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Daha işin başındayız, ancak şimdiden çok hızlıyız diyebilirim’ ifadelerini kullandı.