Sezonun ikinci yarısı için hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Beşiktaş'ta ana gündem maddesi transfer. Yönetim, kaleci transferinde çalışmalarını sürdürse de henüz sonuca ulaşamadı. Dnipro'dan Denys Boyko için Ukrayna ekibi ile anlaşma sağlanamadı. Marsilya'nın tecrübeli kalecisi Steve Mandanda konusunda önemli gelişme kaydedilmesine rağmen, Fransa'dan gelen haberler transferi zora soktu. Marsilya başkanı Vincent Labrune, Mandanda'nın takımda kalacağını açıklaması yönetimin hesaplarını bozdu.

Teknik direktör Şenol Güneş, adaylar arasında tercihini Mandanda'dan yana kullanmıştı. Ancak Marsilya cephesinden gelen haber yönetimi diğer adaylara yönlendirdi. Siyah beyazlıların yeni hedefi listesinde olan Milan'ın İspanyol file bekçisi Diego Lopez. 34 yaşındaki kaleciyi sezon sonuna kadar kiralamayı düşünen yönetim, temaslarına başladı. Beşiktaş'ın bir diğer adayı ise Juventus'un Brezilyalı kalecisi Neto. Sezon başında Fiorentina'dan Torino ekibine transfer olan Neto ilk yarıda sadece 2 kez Juventus formasını giydi. Siyah-Beyazlılar, Neto'yu bonservisi ile transfer etmeyi planlıyor.

Antalya'daki hazırlıkları 10 Ocak'ta sona erecek Beşiktaş'ta kaleci transferinin kampa yetişmesi zor gözüküyor. Sürpriz bir gelişme olmaması halinde Siyah-Beyazlılar’ın yeni kalecisi 10 Ocak'tan sonra takıma katılacak.