Euroleague’de Fenerbahçe Ülker’in A Grubu’nda rakibi Barcelona, transfer piyasasında yaz döneminin en çok tartışılan ismi Ricky Rubio için kulübü Joventut Badalona’ya bir teklifte bulundu.

İspanyol basınında çıkan haberlere göre 18 yaşındaki oyun kurucu Ricky Rubio için 3.7 milyon euro bonservis bedeli ödemeyi kabul eden Barcelona, genç yıldız adayına da altı yıllık bir sözleşme önerdi. Ayrıca Rubio teklife “evet” derse, sözleşmesinin ikinci yılının ardından NBA’e gitme hakkını da elinde bulunduracak.

Son iki sezondur Avrupa’da yılın en iyi genç basketbolcusu seçilen Ricky Rubio, 2009 NBA Draftı’nda Minnesota Timberwolves tarafından beşinci sıradan seçilmişti. Ancak kurallar gereği NBA takımlarının bonservis için en fazla 500 bin dolar verebilmesi ve Joventut Badalona’nın 6 milyon euro’luk ücrette ısrar etmesi yüzünden Rubio’nun transferi bir türlü gerçekleşememişti.

İspanyol basını Badalona’nın ligdeki rakibi Barcelona’nın bu teklifine sıcak baktığı ve Rubio’nun önümüzdeki günlerde Barcelona’ya transfer olacağını iddia ediyor. Eğer bu transfer gerçekleşirse, Ricky Rubio İspanya tarihinin en pahalı basketbolcusu olacak.