Rus geldi aşka

Kuznetsova, Fransa Açık tarihinin en heyecanlı maçlarından birinde 2 numaralı seribaşı Serena Williams'ı 3 sette geçti.

Ntvspor 03.06.2009 - 18:24

Rus geldi aşka

MERT AYDIN - Ne maçtı ama! Erkekleri bile kıskandıracak sertlikte topa vuran iki hatun kişi ortalığı inlettiler. 7 numaralı seribaşı Rus Svetlana Kuznetsova ile 2 numaralı seribaşı ABD'li Serena Williams 3 saate yakın bir süre boyunca derin derin toplar attılar birbirlerine. 3 set sonunda gülen sadece kazanan Svetlana Kuznetsova olmadı. Maçı izleyenler keyiften dört köşeydi.

Maç öyle bir başladı ki sormayın! Peş peşe 3 oyun kazandı Kuznetsova. Hem de ikisi servis kırarak. Serena melul melul tribündeki büyüklerine bakıyordu. İçindeki şampiyon 3-0'dan sonra uyandı. Kuznetsova'yı deli danalar gibi koşturacak vuruşlar yapmanın sırası gelmişti. İki oyun üst üste ilaç gibi geldi. Power tenisin ustası geri gelmişti. Karşılıklı oyunlardan sonra 5-3 gerideyken yeniden işe el koydu Serena. Üst üste 3 oyun daha ve baktık ki 6-5 önde. Kuznetsova da hemen vites yükseltince iş tie-break'e kaldı. Tie-break'te işler Kuznetsova'nın istediği gibi gitti ve 7-3'le tie-break'i ve ilk seti bitirdi.

İkinci set de 3-0 başladı. Tek fark bu kez setin Kuznetsova servisiyle başlaması ve sadece tek servisin kırılmasıydı. Serena yine 3-0'ı beklemiş ki toparlandı. Rus'un devamlı savunmada kalmasını sağladı derin ve sert forehand'leriyle. Bu sette de 5-3 Kuznetsova ilerideyken peş peşe Williams oyunları gelmeye başladı. Rus tenisçinin moral motivasyon sıfıra inmişti. Bir pozisyonda bilekleri burkulur gibi olunca herkesi korkuttu Kuznetsova. Artık yakışıklı tenis hocasından tenis dersi alan sosyetik hatun vuruşları da yapıyordu. Paris semalarında kuş kalmamıştı. Ya Kuznetsova onları vuruyordu ya da kuşlar kaçıyordu. 7-5 Serena için taze bir başlangıçtı.

3. sete iyi başlayanın Serena olması değişiklikti. Rakibinin servisini kıran Amerikalı psikolojik üstünlüğü hemen ele geçirdi. Ama işler 6. oyunda değişti. Svetlana, Serena'nın servisini kırdı. Bundan sonra roller değişti. Serena garip hatalar yapıyor, suçu da zeminin üstüne atıyordu. 61 dakika süren 3. set bittiğinde tabelada 7-5 yazıyordu. Svetlana Kuznetsova kendisine final yolunu açmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...