"Sabotaj gibi olay"

Galatasaray'da kulüp eski başkanlarından Faruk Süren, Cemal Nalga skandalıyla ilgili olarak 'sabotaj gibi olay' yorumu yaptı.

25.11.2009 - 17:26

"Sabotaj gibi olay"

Galatasaray Kulübü'nde, Cemal Nalga skandalı ile ilgili yapılan olağanüstü divan kurulu toplantısı başladı.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda ''kapalı oturum'' şeklinde gerçekleştirilen toplantıya, basın mensupları ve kulüp kongre üyeleri alınmadı. Üyeler imza atarak içeri alınırken, kulübün 25 yıllık kongre üyeleri dahi salona kadar gelmelerine rağmen dinleyici olarak içeri giremedi.

Toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan divan kurulu başkanı İrfan Aktar, olağanüstü toplantıların önemli olduğunu dile getirerek, ''Kulüp divanı, kulübün en kıdemlilerinin, eski başkanların, eski ikinci başkanların yer aldığı bir kurul olduğu için, olaya daha ciddi yaklaşır. Yönetim kurulu özür diledi, ama bu kendi görevleriyle ilgili bir durum. Bizim de camiaya karşı, kamuoyuna karşı özür borcumuz var. Son olayları tasvip etmenin imkanı yok. Yönetim Kurulu gerekli tedbirleri almaya gayret ediyor. Bu, hiç hoş olmayan bir durum. Kulübün 104 yıllık tarihinde öyle bir şey yok. Biz olayı konuşuruz ve bu konuda bir tavsiye kararı çıkar'' diye konuştu.

"İSTİFA GALATASARAY'I YARALAR"
Kulüp eski başkanlarından Faruk Süren, olayın divan kurulunda tartışılacağını belirtirken, yönetimin istifasını istemenin veya yönetimin istifasının, Galatasaray'ı yaralamaktan başka bir işe yaramayacağını savundu.

Olayın vahametinin büyük, bu nedenle açıklamalarının da sert olduğunu kaydeden Süren, ''Hem bir oyuncuyu başkasının yerine oynatıyoruz, hem o oyuncuyu oynatmamış gibi gösteriyoruz. Kurumu temsil eden başkan ve yönetim kurulunun böyle bir olaydan haberdar olduğuna ihtimal dahi vermiyorum. Dolayısıyla, hadiseyi ikiye ayırmak lazım. Sabotaj olduğunu sanmıyorum, ama sabotaj gibi olay, anlamsız. İstifa beklentileri yanlış olur, Mart 2010'da kongre var. İstifa Galatasaray'ı yaralamaktan başka bir şeye yaramaz'' dedi.

ÜYE ÇÖLGEÇEN: "BU TOPLANTI DÜŞMANLARIN İŞİNE YARAR"
Üyelerden Sami Çölgeçen, toplantının yapılmasına tepki göstererek, ''Mesele bitti, tekrardan bunu divan kuruluna getirmek kime ne yarar getirir. Sadece Galatasaray düşmanlarının işine yarar'' değerlendirmesini yaptı.

Bu toplantıyla, olayların yeni baştan gündeme geleceğini kaydeden Çölgeçen, ''Böylece düşmanlarımız bayram eder. Bu toplantıdan hiçbir şey çıkmaz. Aklı başında divan kurulumuz varsa, yönetime teşekkür çıkar. Olay sonrasında çok çabuk tepki gösterip, gereken cezaları vermiştir. 'İstifa etsin' diyenler Galatasaraylı olamaz'' şeklinde konuştu.

Hayrettin Kozak da yönetim kurulunun görevine devam edeceğini düşündüğünü dile getirerek, ''Yönetimin istifanı istemek ya da istifası, Galatasaray'a bir şey getirmez'' derken, Orhan Karaveli, Galatasaray'ın basketbolu Türkiye'ye sevdiren takım olduğunu, bu yaşananların her kulübün başına gelebileceğini söyledi.

Toplantıya, kulüp başkanı Adnan Polat, yöneticiler, eski başkanlardan Faruk Süren ve Alp Yalman da katıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...