"Sadece Beşiktaş'a karşı oynamıyorsunuz!"

Beşiktaş maçını değerlendiren Hikmet Karaman ,"Beşiktaş'a karşı oynamak başka bir şey. Bir de taraftarları var. Sadece Beşiktaş'a karşı değil bir de taraftarlarına karşı oynuyorsunuz" dedi.

Ntvspor 04.03.2017 - 22:08

hikmet karaman.jpg

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, 1-0 kaybettikleri Beşiktaş maçını değerlendirdi.

Beşiktaş'a az pozisyon verdiklerini belirten Karaman "Beşiktaş'a karşı özellikle burada oynamak kolay değil. Galatasaray, Beşiktaş karşısına 5'li bir defansla çıktı. Biz 5'li savunmayla oynamadık. Orta sahada kaptığımız toplarla çabuk hücuma çıkmayı düşündük. Beşiktaş'a karşı oynamak başka bir şey. Bir de taraftarları var. Sadece Beşiktaş'a karşı değil bir de taraftarına karşı oynuyorsunuz. İnanılmaz bir 12. adam desteği var ki. Oyuncuyu coşturabiliyor. Buna rağmen futbolun her şeyini yerine getirdik. Beşiktaş'ın pozisyonu mu var? Bir tek attığı şut gol oldu. Orada da biz hatalıyız. İkinci devre risk aldık. Topun Beşiktaş'ta olması doğaldır. Maçı kenardan görüyorsunuz, Beşiktaş'ta bütün oyuncular inanılmaz şekilde pozisyon değiştiriyor. Minimum hatayla oynuyorlar. Son 10 dakikada Beşiktaş taraftarı bizi ıslıkladı. Bu Avrupa Kupası maçlarında olur yani. Ne kadar tehlikeli olduğumuz gördüler" dedi.

Oyuncularının penaltı beklediği pozisyona değinen Hikmet Karaman "Atınç'ın pozisyonu penaltı mı değil mi, tartışılır. Ama Kweuke ondan önce golü atmalıydı" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...