Turkcell Süper Lig'de sahasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile golsüz berabere kalan Trabzonspor'un kulüp başkanı Sadri Şener, futbolcularla bir görüşme yapacağını belirterek, ''Oynadıkları oyun için bu kadar antrenman, kamp yapmaya gerek yok. 15 gün ara vardı, 15 gün hepsi evinde yatsa, dün gelip sahaya çıksa, bu 11 bunu oynardı zaten'' dedi.

Maç sonrası kentten ayrılmayan Şener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Şener, lige başlarken çok iyi transferler yaptıklarını belirterek, ''Halen daha iyi transferler yaptığımız inancındayım. Çok büyük beklenti olmasın diye hep Avrupa Kupalarına oynamayı telaffuz etmiştik. Niye, benim futbolcularım strese girmesin diye. Çünkü yeni bir takımdık. Ben şampiyonluk parolasıyla lige başladım demek şampiyon olunacağı anlamına gelmez. Ben içimden şampiyon olacağımıza hep inanıyordum. Hala daha inanıyorum'' diye konuştu.

Takım içinde ''uyum eksikliği'' gibi sorunlar yaşandığını dile getiren Şener, ''Yönetimden kaynaklanan problem, hiçbir zaman olmadı. Olmaz da kolay kolay. Elimize çok imkanlar, fırsatlar geçmesine rağmen 47 puan ile 4. sıradayız. Ama bu demek değil ki, her şey kayboldu. Kabahatli aramak da pek doğru değil. Mühim olan hataları bulup onları düzeltmek. Bunun gayreti içerisindeyiz'' dedi.

''HOCAYA SORACAĞIZ''
Sporcular ve teknik heyetle bir görüşme yapacağını kaydeden Şener, ''Önümüzdeki yıllar için planlama yapıyoruz. Kalan 8 haftayı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız. Hafta sonu Hacettepe maçı var. Hocaya nedenlerini soracağız. Herkesin bir görüşü var. Sizlerin de bir görüşü var. Hocaya 'niye böyleydik, niye bu hale geldik' diye soracağız. Niye bu kadar puan kaybettik. İstanbul Büyükşehir Belediyespor, yeneceğimiz bir takım. Niye yenemedik? Şansızlık, top bizi sevmedi, çizgiyi geçmedi cevaplarını sevmiyorum. Benim elimde çok oyuncu var. Dar kadro olduğunu hiç kabul etmem. Geniş bir kadrom var veya ben bunları alırken hep yanlış aldım. Onu da diyebilirler. Bunları herhalde hoca bizlere anlatacak. Futbolculara da şunu söyleyeceğim, dün oynadıkları oyun için bu kadar antrenman yapmaya, kamp yapmaya gerek yok. Dün oynadıkları oyun için 15 gün ara vardı, 15 gün hepsi evinde yatsa, dün gelip sahaya çıksa, bu 11 bunu oynar zaten. Niye antrenman yaptınız diye soracağım onlara. Gerek var mı, böyle oynamak için. Onlar da herhalde bir şey derler. Kocaman adamlar hepsi. Evlenmiş, evlilik çağında, çoluk çocuk sahibi adamlar. Onlar da 'başkanım sizden memnun değiliz' diyebilirler. Yönetimden, sizden memnun değiliz diyebilirler. Bu da olabilir. Bu sohbet, onlar diyecek, biz bir şey diyeceğiz. Bir şey bulacağız. Görevimiz bu. Üzülüyoruz, en çok ben üzülüyorum. Ama bu işte baş olmak zordur, tekrar bu işi toparlayacağız'' şeklinde konuştu.

FİKSTÜR AVANTAJI
Şener, Konyaspor maçı öncesi de fikstür avantajları olduğunu söylediklerini, ancak bunu değerlendiremediklerini kaydederek, ''Geldik bugüne, yine fikstür avantajımız var. Ben bir de olaya ekonomik açıdan bakmak istiyorum. Ben her kaybettiğim maçta 330 bin TL naklen yayın parası alamıyorum. Konyaspor ve Denizlispor'a mağlup olduk. Galatasaray beraberliği, normal olabilir, rakibimizdir. Gaziantepspor mağlubiyeti, İstanbul Büyükşehir Belediyespor beraberliği, bütün bunların sonucu 1 milyon 150 bin TL parasal kaybı var. Bu kadar para alacaktım, şimdi alamıyorum. Artık bunun suçlusu hoca mı, futbolcular mı, ben mi, Hayrettin mi, siz mi bilmiyorum'' diye konuştu.

Şener, bütün bunların yanında 5,5 milyon TL kaybettiklerini, Lange davasıyla da uğraştıklarını dile getirerek, ''Tekrar Yargıtay'a müracaat ettik. Eskiden oynayan Zafer diye bir oyuncu vardı, ben pek hatırlamıyorum. Onunla ilgili 450 bin dolarlık kaybetmeye yüz tutmuş bir davamız var. Ersen Martin, 1 milyon dolar parası buraya gelip gitmiş, bu konu için Fenerbahçe'nin Ortega ile işlerini halleden avukata vekalet verdim. O parayı almak için bir uğraşımız var. Bunlar hep eski işler. Bunun dışında ikinci HES'i aldık. Avea ile Trabzonsporcell için görüşmelerimiz var'' dedi.

YANAL'A ELEŞTİRİLER
Şener, teknik direktör Ersun Yanal'ın eleştirilmesine ilişkin olarak ise, ''Eleştirilebilir. Eleştirileri saygıyla karşılıyor, karşılamak da zorunda. Biz de eleştirebiliriz. 8 hafta bir geçsin. Şu anda hocayla ilgili bir şey sormanızı doğru bulmuyorum. Trabzonspor, büyük bir kulüp. 3-5 maçta bu sistemleri değiştirirsen dönersin küçük kulüplere. Belki hocanın da bize söyleyeceği şeyler var. Neler söyleyecek bilmiyorum'' diye konuştu.

Galatasaray'ın bu akşam Gaziantepspor karşısında kazanması halinde ligde 5. sıraya düşecekleri yönündeki bir soruya da Şener, ''5'incilik hiç olmadığımız bir yer değil. 5'inci sıra Avrupa'ya gidiyor. İntertoto kupası kaldırıldı. Hepsi UEFA Kupası oldu. Avrupa Kupası hedefinden uzaklaşmayız. Avrupa Kupası'na, UEFA'ya gideriz. Şampiyonlar Ligi'ne gidersek, maddi olarak kulübe çok büyük paralar gelir. Onun hayalini yaşıyorum. Ümitlerimi de kırmak istemiyorum. Rakiplerin birbirleriyle yapacağı maçlar var. Her şey olabilir. Ümit kırmamak lazım. Üzüntü verici. Bunlar sporun içinde var. Yapacak bir şey yok, ama hiç kimse ümidini kaybetmesin. Üstesinden geliriz'' diye yanıt verdi.