Sağlam: Eldeki malzemeyle bu kadar

Denizlispor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, 1-1 biten Manisaspor maçında, eldeki malzeme ve kadronun yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalıştıklarını söyledi.

27.09.2009 - 23:57

Denizlispor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, Manisaspor maçının ardından yaptığı açıklamada, direnci yüksek, ancak pozisyon yönünden kısır bir müsabaka beklediğini, ancak oyunun beklediğinin dışında geliştiğini bildirdi.

Daha üretken bir müsabakanın ortaya çıktığını dile getiren Sağlam, ''Maç öncesi biraz direnci yüksek, pozisyonu kısır bir müsabaka bekliyordum. Bekleğimin dışında gelişti. Daha üretken bir müsabaka ortaya çıktı. Hem rakimiz hem kendi adımıza. Çok fazla dert yanmak istemiyorum. Eldeki malzemenin ve kadronun yapabileceğininin en iyisini yapmaya çalıştık'' dedi.

Maçta kimi hatalar da yaptıklarını vurgulayan Sağlam, rakibin savunmanın arkasına attığı toplarda artık fazla pozisyon vermediklerini anlattı.

Sağlam, maçın ikinci yarısının başlarında yakaladıkları tempoyu, oyun anlayışını geniş bölümlere yaymaları gerektiğine işaret ederek, ''Bunu başarabilirsek, iyi bir takım olma yolunda adım atmış oluruz. Aksi takdirde sıkıntılı günler bizi bekler. Geldiğim günden bugüne kadar 3 müsabaka oynadık, 3'ünde de berabere kaldık. Bu maçlarda hem kendimiz adına, hem rakip adına pozisyonu zengin maçlar çıkardık. Üstüne koyarak geliştirmeye devam edeceğiz. Beşiktaş maçına ciddi bir şekilde hazırlanacağız'' diye konuştu.

Denizlisporlu Caner, gazetecilere yaptığı açıklamada, penaltı pozisyonunda ciddi bir müdahale almadığını dile getirerek, ''Açık konuşmak gerekirse ciddi bir müdahale almadım ama hakem öyle bir karar verdi. Bence penaltı verilmeyebilirdi'' dedi.

Adem Çalık ise takımın her hafta biraz daha iyiye doğru gittiğini vurgulayarak, ilk yarı ve ikinci yarının başlarında Denizlispor'un ciddi bir baskısı olduğunu kaydetti.

MANİSASPOR CEPHESİ
Manisaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal da deplasmanda alınan 1 puana üzüldüklerini belirterek, ''Yakaladığımız net pozisyonları değerlendirebilseydik, buradan çok farklı bir sonuçla ayrılabilirdik'' diye konuştu.

Bakkal, maçın geneline bakıldığında, ikinci yarının ilk 15 dakikası dışında, maçın tamamında iyi işler yapan, gol pozisyonuna giren ve gol kaçıran takımın Manisaspor olduğunu savundu.

Bakkal, ''Haftalardır iyi oynuyorduk. Bu, Diyarbakırspor'dan sonraki ikinci deplasmanımızdı. Denizlispor da içinde bulunduğu sıralamaya göre mücadele etti. Deplasmanda alınan 1 puana oyuncularım da ben de üzüldük. Yakaladığımız net fırsatlar vardı. Bunları gole çevirebilseydik, çok daha farklı bir sonuçla buradan ayrılabilirdik. Sezon başında yeni bir takım oluşturmamıza rağmen iyi bir takımız. Kaybetmemeyi öğrendik. Oyuncularım bu maçta daha çok üretkendi. Futbolcularımı mücadelelerinden dolayı kutluyorum. Deplasmandan alınan 1 puanla evimize döneceğiz'' dedi.

Manisasporlu Eren Aydın ise Denizlispor karşısında iyi mücadele ettiklerini belirterek, girdikleri pozisyonları değerlendiremediklerini, bu nedenle 3 puan için geldikleri Denizli'den 1 puanla döndükleri için üzgün olduklarını bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...