Sağlam: Keyif veren bir mücadele olacak

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ''Bu hafta Galatasaray ile yapacağımız maçın, izleyenlere keyif veren bir karşılaşma olacağını söyleyebilirim'' dedi.

22.04.2010 - 17:57

Sağlam: Keyif veren bir mücadele olacak

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Galatasaray ile deplasmanda oynayacakları maçın hem kendilerinin hem de sarı-kırmızılı takımın ligde bulunduğu durum itibarıyla büyük önem taşıdığını söyledi.

Galatasaray'ın, kadrosunda yıldız oyuncuları barındıran, çok kaliteli ve tecrübeli bir teknik direktöre ve iyi bir taraftar grubuna sahip takım olduğunu dile getiren Sağlam, ''Rakip, çok iyi bir takım. Bu hafta Galatasaray ile yapacağımız maçın izleyenlere keyif veren bir karşılaşma olacağını söyleyebilirim. Biz de ligin lideri konumunda bulunuyoruz. Bulunduğumuz konumu da gösterdiğimiz mücadele ve oyun kalitesiyle yakaladık. Bugün belki de bütün ülkede taraflı tarafsız herkesin sempatisini kazandık ve ikinci takımı olduk. Bunu yaparken, sempatiyi sevgiyi oluştururken çok fedakarlık yaptık. Geçmişteki birçok alışkanlıklarımızdan vazgeçtik. Futbolun bir spor olduğunu, amacının dostluk ve kardeşlik olduğunu insanlara anlatmaya başladık. Sonuçta bugün lig lideri durumda bulunurken, Turkcell Fair-Play Ligi'nde de ikinci konumdayız'' dedi.

Sağlam, Galatasaray karşısında mücadele açısından rakipten geri kalmadan, futbol kalitesini sahaya yansıtacaklarına değinerek, ''Galatasaray karşısında tabii ki galibiyet için mücadele edeceğiz. Sadece rakibe önlem alarak kazanma şansınız yok. Futbolcularımın Galatasaray maçından da alınlarının akıyla çıkacaklarına, camialarının ve taraftarlarının kendilerinden beklediği şampiyonluk için gerekli üç puanı alacaklarına inanıyorum'' diye konuştu.

Ertuğrul Sağlam, Galatasaray maçı öncesi sakat ve cezalı oyuncularının bulunmadığını, Pazar akşamki maça ideal kadroyla çıkacaklarını bildirdi.

HAKEMLERE YÖNELİK ELEŞTİRİLER
Bir gazetecinin, ''Son haftalarda hakemlere yönelik eleştiriler arttı. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna Sağlam, ''Hakemlerle ilgili maç öncesi görüp bildirip onları etkilemek doğru değil. Zaten bugün tüm hakemliğinin en büyük sıkıntısı bu. Maç öncesi verilen demeçler, onları baskı altına alma uğraşları, belki de onların maçları rahat bir şekilde yönetmelerinin önünde bir engel oluyor. Biz Bursaspor olarak, başkan ve yönetim kurulu olarak maç öncesi ve sonraları hakemlere yönelik açıklama yapmamaya gayret gösteriyoruz.

Bugüne kadar lehimize ve aleyhimize hatalar oldu. Futbolun içinde nasıl yöneticiler, teknik adamlar ve futbolcular hata yapıyorsa, hakemlerin de belli bir düzeye kadar hata yapmasına hoşgörüyle bakmamız lazım. Biz, Bünyamin Gezer'e sonuna kadar güveniyoruz. Maç oynanır, hata da yapılabilir ama ben hiçbir hakemin bir takım lehine veya aleyhine ön yargılı hata yapacağını düşünmüyorum. Bünyamin Gezer'e de başarılar diliyorum. İnşallah onlar için şanssız bir maç olmaz'' diye konuştu.

Sağlam, şehirde başlatılan ''Şampiyonluk Primi Kampanyası''nın anımsatılması üzerine, ''Şehrin ileri gelenlerinin bizim yanımızda olduklarını hissettirmeleri moral veriyor. Bu çocuklar, bu takımı bu şartlarda buraya getirdiyseler, mükafatını da almaları gerekiyor. Ama şu anda bizim için her şey ikinci planda. Şu anda hiçbir futbolcumun işin maddi kısmını düşündüğüne inanmıyorum'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...