Sağlam: Turu geçmek kolay olmayacak

Bursaspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam 3-0 yenildikleri ilk maçın rövanşında Fenerbahçe karşısında turu geçmenin kolay olmayacağını söyledi.

09.02.2010 - 15:40

Bursaspor Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Ziraat Türkiye Kupası'nda yarın Fenerbahçe ile yapacakları maça ilişkin, "Fenerbahçe gibi bir takıma karşı 3-0'ın rövanşında turu geçmek kolay olmayacak" dedi.

Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantıda, yarın kendilerini çok zor bir maçın beklediğini, ancak birçok kişinin aksine turu geçeceklerine dair inançlı olduğunu söyledi. Fenerbahçe ile Kadıköy'de oynadıkları maçta alınan 3-0'lık yenilgiye üzüldüğünü ifade eden Sağlam, "Fenerbahçe gibi bir takıma karşı 3-0'ın rövanşında turu geçmek kolay olmayacak. Nasıl Kadıköy'de 2 dakikada 2 gol yemişsek, perşembe akşamı 2 dakikada iki gol, 15 dakikada 3 gol atabiliriz" diye konuştu.

"Ben takımımın turu geçecek kaliteye sahip olduğunu biliyorum" diyen Sağlam, şöyle devam etti:"Perşembe akşamı yeteneklerimizi sahaya yansıtırsak, sahadan tarihi bir sonuçla ayrılabiliriz. Zor işi başarana, umutlarımız tükenene kadar turu geçmek için gerekli çabayı vereceğiz. Oyun kuralları çerçevesinde taraftarlarımızla birlikte rakibe gerekli baskıyı kurmaya çalışacağız."Sağlam, sakatlığı bulunan Sercan Yıldırım ile hasta olan Zapatocny'in her geçen gün daha iyiye gittiğini, iki futbolcunun perşembe günü oynayıp oynamayacaklarının maç saati belli olacağını bildirdi. Bir gazetecinin, "Bu maça verdiğiniz öneme bakarsak sanıyorum Avrupa'ya giden en kestirme yolun Türkiye Kupası olduğunu düşünüyorsunuz. İlk maçtaki 3-0'lık sonuca karşın Fenerbahçe maçı öncesi iddialı konuşuyorsunuz" yönündeki değerlendirmesine karşılık Sağlam, şunları kaydetti:"Evet, işimiz zor olmasına karşın tur için umudum sürüyor. Sezan başındaki hedeflerimizle şu anki durumumuz örtüşüyor. Ancak önümüzde çok zorlu 14 maç daha var. Avrupa'ya UEFA Kupası'yla mı, yoksa Şampiyonlar Ligi'yle mi gideceğimiz sezon sonu belli olacak. Ancak biz kupayı kazanarak kestirmeden Avrupa yolunu açmak istiyoruz."

Sağlam, bir gazetecinin, "Daha önceki bir açıklamanızda, 'Çeyrek finalde Fenerbahçe ile eşleştiğimiz için mutluyuz' demiştiniz. İlk maçı 3-0 kaybettiniz. Hala mutlu musunuz" yönündeki sorusuna, "O zaman bunu inanarak söyledim. Ancak bu eşleşmeden dolayı mutlu olup olmadığımı perşembe akşamki maçın ardından söylerim" yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...