Sainz Dakar Rallisi'ni bekliyor

Eski Dünya Ralli Şampiyonu Carlos Sainz, gelecek ay yapılacak Dakar Rallisi'ne hazırlanıyor. İspanyol pilot önceki 3 girişiminde 9.'luktan öteye gidemedi ama iddiasını sürdürüyor.

10.12.2009 - 15:48

Birçoklarına göre dünyanın en zorlu motosporları yarışı olarak görülen Dakar Rallisi'ne bir aydan az bir süre kaldı.

Yarış 2010'un ilk günü başlayacak. Motosiklet, otomobil ve kamyon sürücüleri üst üste ikinci yıl, yarışın anavatanı Afrika yerine Arjantin ve Şili'de mücadele edecek.

1990 ve 1992 Dünya Ralli Şampiyonu Carlos Sainz, son yarışı kaza yaparak 12. etapta bırakmak zorunda kalmıştı. Fakat İspanyol pilot Dakar sevdasından vazgeçmedi.

Sainz, yarış için modifiye edilen yeni Volkswagen Touareg otomobilini bu hafta Almanya'da denedi.

Carlos Sainz: Her yıl Dakar'dan önce Hannover'e gelip otomobil hakkında daha fazla fikir sahibi olmaya çalışıyoruz. Rallide hangi parçaları taşıyacağımızı belirlemeye çalışıyoruz. Hangi parçaları fazla vakit kaybetmeden değiştirebileceğimize karar veriyoruz

Carlos, Dakar Rallisi'ndeki 3 denemesinde en iyi derecesini 2 yıl önce elde etti. 2007'deki yarışı 9. sırada bitirdi. 47 yaşındaki pilota göre karlı, kumlu ve çamurlu etaplar ile dolu Dakar Rallisi, hem zihnen hem de fiziksel açıdan fazlasıyla zorlayıcı.

Carlos Sainz: Dakar uzun bir ralli. Uzun günler bizi bekliyor. Bazen nereye gittiğinizi bile bilemiyorsunuz. Neler ile karşılaşacağınızı tahmin etmek çok güç. Yarış tehlikeli bir hal alabiliyor. Şanslı olmanız önemli. Tabii, biraz dikkatli olmak da lazım.

Dakar Rallisi 1 ile 17 Ocak arasında koşulacak. Yarış Arjantin'in başkenti Buenos Aires'ten başlayacak ve arada Şili topraklarına geçildikten sonra aynı yerde son bulacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...