Sakaryaspor'da çifte imza

Sakaryaspor, Diyarbakıspor'dan Mahmut Hanefi Erdoğdu ve Malatyaspor'dan Mustafa Sert ile 1'er yıllık sözleşme imzaladı.

14.07.2009 - 14:07

SAKARYA - TFF 2. Lig 1. Grup takımlarından Sakaryaspor, 2 futbolcuyu renklerine bağladı.

Kulüp başkanı İsmail Gürses'in bürosunda düzenlenen imza töreninde, defans oyuncuları Diyarbakıspor'dan Mahmut Hanefi Erdoğdu ve Malatyaspor'dan Mustafa Sert, kendilerini yeşil siyahlı formaya bağlayan 1 yıllık sözleşmeye imza attı.Gürses, gazetecilere yaptığı açıklamada, yönetim olarak kurumsallaşmaya önem verdiklerini belirtti.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile işbirliği protokolü imzaladıklarını hatırlatan Gürses, ''Üniversitedeki öğretim üyeleri spor ve finansman modelleri konusunda bize kurumsal olarak destek verecek. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndaki öğretim üyesi arkadaşımızdan antrenman konusunda yardım alacağız'' diye konuştu.

Yönetim olarak kulübü yeni tesisler kazandırılması konusundaki çalışmalarının devam ettiğini ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Sakarya'yı ziyaretinde projeyi kendisine ilettiklerini anımsatan Gürses, şöyle konuştu:

''Projemiz şifahen onaylandı. Bu, kolay bir iş değil. Galatasaray'ın çektiği sıkıntılara bakın, Beşiktaş daha bir çivi bile çakamadı. 3 yıldan beri konuşuluyor. Biz de teknik detaylarla uğraşıyoruz. Günü ve zamanı geldiğinde ve somut gelişmeler olduğunda mutlaka kamuoyunu bilgilendireceğiz. Şu anki Atatürk Stadı'nın yenisi yapıldıktan sonra, yıkılması söz konusu olabilir. Stada Büyükşehir ve Adapazarı belediyeleri ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortak. Altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Çok kısa bir zamanda altyapı tesisi çalışmaları da sonuçlanacak. Stadın inşası üç yıl sürebilir'' dedi.

Gürses, transfer konusunda aceleci olunmaması gerektiğini belirerek, üst liglerdeki takımların kamp dönemlerinin sona ermesini beklemenin mantıklı olacağını sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...