Spor Toto Süper Lig'de 2013-2014 sezonunun şampiyonu Fenerbahçe, şampiyonluk kupasını aldı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlenen kupa töreninde sarı-lacivertli takıma lig tarihindeki 19. şampiyonluğun kupasını, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı verdi.

Kupa töreninde idareciler, teknik heyet, futbolcular ve son olarak da başkan Aziz Yıldırım ile yönetim kurulu üyeleri saha ortasına kurulan sahneye geldi.

Aziz Yıldırım'ın yaptığı konuşmanın ardından Demirören ve 1. Başkan Vekili Yardımcı, sarı-lacivertlilere kupasını verdi. Sarı-lacivertli futbolcular, lig tarihinde elde ettikleri 19. şampiyonluğun kupasını coşkuyla kaldırdı.



Fenerbahçe Kulübü'nün "Son 90 dakika" adıyla taraftarına armağan ettiği futbol takımının şampiyonluk kutlamaları tribün şovla başladı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki kutlamalarda, yapılan anonsun ardından tribünler yoğun bir tezahürata başlarken, sarı-lacivert ışık şovları ve yakılan meşaleler geceye renk kattı.

Stat hoparlörlerinden çalınan müzik eşliğinde ışık gösterileri devam ederken, sahaya lazer ışıklarıyla "Şampiyon Fenerbahçe" yazısı ve sarı-lacivertli kulübün logosu yansıtıldı.

Müzik ve ışık gösterilerinin ardından Kıraç tekrar sahneye çıkarak, Fenerbahçe için bestelediği şarkıyı okudu.

Tribünlerin "Sarı lacivert şampiyon Fener" tezahüratlarının ardından sarı-lacivertli takıma madalyalarını verecek olan Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Emre Alkin, kupa töreninin yapılacağı sahneye çıktı.

'AZİZ YILDIRIM İLE SELFIE'
Takımının idari görevlilerinden başlamak üzere futbolcuların tek tek sahneye çıktığı bölümde Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri çıkış tünelinin başında koridor oluşturdu.

İdari görevliler ve teknik heyetin ardından tek tek futbolcuların ismi okunarak sahneye çağrıldı. Sahneye gelenlere madalyaları Alkin ve Kasapoğlu tarafından takıldı.

Futbolculardan Sow, sahneye davet edildiğinde yöneticilerin oluşturduğu koridordan geçerken başkan Aziz Yıldırım ile "selfie" yaptı. Gökhan Gönül koridordan geçtikten sonra "duran adam" pozu verirken, kaptan Emre Belözoğlu formasını öpüp taraftarın önünde eğildi.

Futbolcuların ardından yönetim kurulu üyeleri ve son olarak da başkan Aziz Yıldırım platforma çıktı.

SARACOĞLU'DA SÜRPRİZ KONUK
Töreninin ardından platformun önünde şampiyonluk kupasının etrafında Dilber Ay-Kahtalı Mıçı şarkısı "Akşama geleceğim" ile oynayan sarı-lacivertliler, sahneye köpek getirdi.

Mehmet Topuz'a ait kangal cinsi köpeği sahneye çıkaran sarı-lacivertliler, daha sonra köpekle fotoğraf çektirdi.

Kutlamalar sırasında Volkan Demirel mikrofonu alarak taraftarlarla tezahürat yaptı. Daha sonra platformdan inen futbolcular sahada kupayla tur attı.

Emenike ve Webo, bir ara kale direğinin üzerine çıkarak, taraftarlarla tezahürat yaptı. Hollandalı futbolcu Kuyt, kupaya kızını oturtarak, basın mensuplarına poz verdi.

Mehmet Topuz köpeğiyle sahada dolaşırken, Mehmet Topal da bir süre köpekle seyircileri selamladı. Futbolcular, kupayla hatıra fotoğrafları çektirdi.

MAÇA ÇIKAR GİBİ HAZIRLANDILAR
Fenerbahçeli futbolcular, sezonun Kadıköy'deki "Son 90 dakikası"na adeta maça çıkar gibi hazırlandı.

Sarı-lacivertliler, çubuklu formalarıyla kupalarını almak için sahaya çıktı.

Başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri sahneye çıkmadan önce soyunma odasına giderek futbolcuları bir kez daha tebrik etti.

Sarı-lacivertli takımın stattaki kutlamaları sona erdi.

Bu arada taraftarlar, şampiyonluk kutlamalarına stat dışında devam etti.



6 SAATTE GELDİLER
Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nden üstü açık bir otobüsle ayrılan sarı-lacivertli futbolcular ve teknik heyet, yaklaşık 6 saatte şampiyonluk kupasının kaldırılacağı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na geldi.

Tesislerden ayrıldıktan sonra taraftarların arabalarıyla oluşturduğu konvoy eşliğinde Kartal sahile gelen sarı-lacivertliler, kendilerini bekleyen taraftarları selamlayarak sahil boyunca Bağdat Caddesi'ne doğru ilerledi.

Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüsün Kartal sahilde geçişi sırasında bir evin balkonundan Galatasaray forması gösterildi.

Otobüste eğlenen futbolcular birbirleriyle "selfie" fotoğrafı çekerken, bazı taraftarlar da otobüsün önüne geçip "selfie" fotoğrafları aldı.



BAĞDAT CADDESİ'NDE KUTLAMA

Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüs, Bostancı'ya geldiğinde üzerinde "Taşdelenli Fenerbahçeliler" yazan üstü açık bir taraftar otobüsü, takımın önüne geçti. Bir süre takım otobüsünün önünde bekleyen taraftar otobüsü, daha sonra uyarılar üzerine takım otobüsünün arkasına gitti.

Fenerbahçe takım otobüsü Bağdat Caddesi'ne geldiğinde otobüsün etrafında özel güvenlik elemanları çember oluşturarak, yürümeye başladı. Bağdat Caddesi'nde takım otobüsünü bekleyen taraftarlar, futbolcuları meşaleler yakıp, fişekler atarak karşıladı. Takım otobüsü Bağdat Caddesi'ni dolduran taraftarların arasından güçlükle ilerlerken, futbolcular taraftarların kendilerine attığı formaları imzaladı.

Bağdat Caddesi'nde takım kaptanları Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel, mikrofonu alıp taraftarlarla zaman zaman tezahüratlar yaptı. Emre, bir ara küfürlü tezahürat yapılırken "Annelere küfür etmeyin" dedi. Fenerbahçe'nin Portekizli futbolcusu Meireles de bir ara mikrofonu alıp "Yatcaz kalkcaz" şarkısını söyledi.

ŞAŞKINBAKKAL'DA KAVGA
Fenerbahçeli taraftarların Bağdat Caddesi'nde en yoğun olduğu yer olan Şaşkınbakkal'da taraftarlar arasında kavgalar oldu.

Takım otobüsü Şaşkınbakkal'a geldiğinde, yoğun bir şekilde meşaleler yakılıp, işaret fişekleri atılırken, futbolcular ve taraftarlar bir süre tezahüratlar yaptı. Bu sırada önce küçük bir grup arasında kavga yaşandı. Takım otobüsünün önünde yer alan otobüste bulunan gazetecilerin kavgayı görüntülemesine taraftarlar tepki gösterdi.

Basın otobüsünün arkasında bulunan "Taşdelenli Fenerbahçeliler" yazılı taraftar otobüsü ile Şaşkınbakkal'daki taraftarlar arasındaki sözlü tartışma ise kısa sürede kavgaya dönüştü. Şaşkınbakkal'daki taraftarlar, otobüste bulunan taraftarların üzerine doğru şişeler atmaya başladı. Taraftarlar otobüsü de yumruklamaya başlarken, şoför otobüsü taraftarların üzerine sürerek yan sokağa girip Bağdat Caddesi'nden ayrıldı. Otobüsün camları kırılırken, otobüsün çarptığı bir taraftar yaralandı.

Önde bulunan takım otobüsünde mikrofonu eline alan Mehmet Topal, taraftarların kavga etmemesini, şampiyonluğu kutlamalarını istedi. Yaralı taraftar bir arabaya konularak, hastaneye götürüldü.