Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda bu akşam Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak son maç, şampiyonu belirleyecek.

Yıldırım Demirören başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı (TFF) Yönetim Kurulu üyeleri maçı stadyumda izleyecek.

TFF Başkanı Demirören, 2011-2012 sezonu Spor Toto Süper Lig şampiyonu olacak takıma kupayı verecek.

Derbiyle ilgili açıklama yapan Yıldırım Demirören, gerek Fenerbahçe, gerekse Galatasaray'ın bu sezon ortaya koydukları performansın övgüye değer olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Yarın akşam o büyük performansların taçlandırılacağı bir futbol şölenini yaşayacağız. 100 yılı aşan güçlü ve köklü bir rekabetin, taraflı tarafsız tüm futbolseverlerce büyük bir ilgiyle izleneceğini biliyorum. Bu tarihi akşamda, sahada şampiyonluk mücadelesi için ter dökecek oyunculara, uluslararası arenada takdir gören performanslarına bir yenisini daha ekleyeceklerini bildiğim hakem arkadaşlarımıza, takımlarını bu noktaya taşırken verdikleri emek, gösterdikleri çabayı, fair-play olgusunu da yansıtarak bu büyük finalde sürdüreceklerini düşündüğüm teknik adamlara yürek dolusu başarılar diliyorum.

Bu anlamlı futbol gecesinin hafızalara kazınmasında en önemli rol tribünlere düşüyor. Koşullar ne olursa olsun, kazananın hep birlikte alkışlanacağı örnek bir duruşla onlardan finale değer katmalarını rica ediyorum. Tabii ki kutlamalarda, geçmişte yaşadığımız acı olayların tekrarlanmaması için, tüm ülke genelinde şampiyonluk bayramına gözyaşı karışmasını engelleyecek bir olgunluğun sergilenmesi gerektiğini de hatırlatmakta yarar görüyorum.''

BU MAÇA KALP DAYANMAZ
Fenerbahçe ile Galatasaray bu akşam saat 19.00’da Şükrü Saracoğlu’nda karşılaşacak.

90 dakikayı galibiyetle kapatan takım şampiyon olacak. Galatasaray’a ipi göğüsleyebilmesi için beraberlik de yetiyor.