Guardiola'nın favorisi Chelsea

Manchester City Menajeri Pep Guardiola, Hull City'i 3-0 yendikleri maçın ardından şampiyonluk yarışını değerlendirdi. Guardiola, 7 puan gerisinden takip ettikleri lider Chelsea'yi yakalamanın çok zor olacağı görüşünde.

Haberler - Ntvspor 28.12.2016 - 11:43

Guardiola'nın favorisi Chelsea

Manchester City, Hull City deplasmanında ikinci yarıda bulduğu 3 golle 3 puanı alarak, lider Chelsea'yi takibini sürdürdü. Maç sonunda menajer Pep Guardiola'ya, takımının şampiyonluk şansı soruldu.

Guardiola, üst üste 12 maç kazanan Chelsea'yi yakalamanın çok zor olacağı görüşünde. Zira başarılı menajere göre, Londra ekibinin Avrupa kupalarında mücadele etmemesi büyük bir avantaj. Şu ana kadar Chelsea'den 7 fazla maça çıktıklarını hatırlatan guardiola; "Liverpool, şampiyonluğa çok yaklaştığı sezonda Avrupa'da mücadele etmiyordu. Geçen sezon Leicester City, Avrupa'da oynamadı. Bu sezon da aynı durum Chelsea ve Liverpool için geçerli" dedi.

Chelsea kazandığı sürece kendilerinin ne yaptığının önemli olmadığını vurgulayan Guardiola; "Futbol bilinmezliklerle dolu bir oyun. Tek yapabileceğimiz her maçı kazanmaya çalışmak ve sonuna kadar mücadele etmek" dedi.

Sayfa Yükleniyor...