Samsunspor'u 'süper' yapan tarih: 25 Kasım

Beş yıl sonra Süper Lig'e çıkan Samsunspor için kırılma noktası 25 Kasım'da yaşandı. Samsunspor o tarihte FIFA'ya olan 400 bin dolarlık borcu ödemeseydi 9 puanı silinecekti.

01.06.2011 - 17:23

Samsunspor'u 'süper' yapan tarih: 25 Kasım

Samsunspor beş yıl sonra Spor Toto Süper Lig'e yükselerek önemli bir başarıya imza attı.

Bank Asya 1. Lig'i 58 puanla tamamlayan Samsunspor'un lig yolculuğunda kırılma noktalarından birisi Kasım ayında gerçekleşti.

Ligin 13. haftasında Samsunspor 20 puanla dördüncü sırada bulunuyordu. 20 Kasım'da Kayseri Erciyesspor'u deplasmanda 2-0 yenen Samsunspor lider Denizlispor'un 5 puan gerisindeydi.

Ancak Samsunspor için bir borç sorunu vardı. Kulübün 2001 yılından kalma eski futbolcularına yönelik FIFA'ya 25 Kasım'da ödenmesi gereken 400 bin dolar borcu bulunuyordu.

Samsunspor borcu ödemezse 9 puanı silinecek ve 400 bin dolarlık borç yükü altına girecekti.

SON GÜN BAŞKAN AÇIKLADI
AK Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak'ın devreye girmesiyle borcun ödenmesi için kaynak sağlandı. 25 Kasım'da Kulüp Başkanı Erkut Tutu, paranın FIFA'nın hesabına yatırıldığını açıkladı.

9 PUAN SİLİNSEYDİ...
Samsunspor parayı bulunca 9 puanının silinmesi tehlikesinden kurtuldu. Karadeniz ekibi parayı bulamasa ligin 14. haftasında 11 puanla 14. sıraya gerileyecekti. Ancak Samsunspor sorunu çözdü ve Spor Toto Süper Lig yolundaki en büyük adımını atmış oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...