"Sanki Fenerbahçeli doğmuşum"

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, bugünün Türkiye'sinde gelmiş geçmiş en faydalı futbolcunun Alex olduğunu söyledi. Abisinin vasıtasıyla Fenerbahçeli olduğunu belirten Erzik, "Sanki Fenerbahçeli doğmuşum" dedi.

"Sanki Fenerbahçeli doğmuşum"

Şenes Erzik, Fenerbahçe Dergisi'nin Ocak ayı sayısında yer alan röportajında, sarı-lacivertli ekibin kaptanı Alex de Souza'yı Brezilya'dan beri tanıdığını ve çok beğendiğini kaydetti. Erzik, "Bugünün Türkiye'sinde gelmiş geçmiş en faydalı ve kaptanlığın en çok yakıştığı futbolcu Alex'tir" ifadelerini kullandı.

"FENERBAHÇELİ DOĞMUŞUM GİBİ OLDU"
Vefat eden büyük ağabeyinin hayatında çok büyük rolü olduğunu anlatan Erzik, onun vasıtasıyla küçük yaşlardan itibaren Fenerbahçeli olduğunu bildirdi.

Erzik, şöyle dedi:
"Rahmetli olan büyük ağabeyimin benim hayatımda çok büyük rolü oldu. Arada bu kadar yaş farkı olunca neredeyse babam gibiydi. Tam bir fanatik Fenerbahçeliydi. Ben de onun vasıtasıyla küçük yaşlarımdan itibaren Fenerbahçeli oldum. Sanki Fenerbahçeli doğmuşum gibi oldu."

UEFA'da asli yönetim kuruluna ilk 1990 yılının nisan ayında Malta'da seçildiğini belirten Erzik, 19 yılını tamamlamak üzere olduğunu anlattı. Erzik, yönetim kurulunda kendisinden evvelki dönemler de dahil olmak üzere en uzun süre görev yapan kişi olduğunu kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...