Fenerbahçe'nin yeni transferleri Brezilyalı futbolcular Andre Clarindo Dos Santos ve Cristian Oliveira Baroni, İstanbul'da gördükleri ilgiden çok memnun olduklarını söylediler.

İstanbul'a dün gelen ve ayaklarının tozuyla Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki yeni sezon formalarının tanıtımına katılan Dos Santos ve Cristian, FB TV'ye yaptıkları açıklamada, burada olmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

Cristian, Türkiye'de kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini belirterek, ''Çok mutluyuz. Gösterilen ilgi çok bariz, taraftarlar belli ki takımlarını çok seviyor. Kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Stat çok güzel. Futbol ve taraftar için mükemmel. Bu stat Türkiye'nin en iyisi değilse, mutlaka en iyilerinden birisidir. Burada maçlar oynamak çok güzel olacak'' diye konuştu.

Kendi özelliklerinden de bahseden Cristian, ''Hızlı adımlar atabilme kabiliyetim var. Bu nedenle çok hızlı atağa çıkabiliyorum. Ayrıca çok sert şutlar da atabilirim. Fenerbahçe'ye faydalı olacağım'' dedi.

Dos Santos ise ''Burada olmaktan dolayı mutluyum. Gösterilen ilgi beni mutlu etti. Türk halkına teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİLER
Fenerbahçe'nin yeni transferleri Andre Dos Santos ve Cristian Oliveira ile Daniel Güiza, sağlık kontrolünden geçti.

Sarı lacivertlilerin dün İstanbul'a getirdiği iki Brezilyalı futbolcuya ve Konfederasyon Kupası'nda İspanya Milli Takımı'nda yer aldığı için Almanya kampının son günlerinde takıma katılan Güiza'ya, Kadıköy Acıbadem Hastanesi'nde sezon öncesi muayeneler yapıldı.


İMZA TÖRENİ YARIN 14.00'DE
Dos Santos, Cristian ve geçen sezon ligin ikinci yarısı sürerken anlaşma sağlanan Deivid ile yarın sözleşme imzalayacak.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın 1907 Tribünü Salonu'nda saat 14.00'de gerçekleştirilecek törende üç Brezilyalı futbolcu, medya önünde kendilerini sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza atacaklar.

Futbolcular imza töreninin ardından maraton tribünü altında bulunan Fenerium mağazasında taraftar formalarını imzalayacak.