Galatasaray'da tasarruf planı!

Ligde bu yıl tarihinin en kötü sezonlarından birini geçiren Galatasaray'da yönetim, Fenerbahçe ile oynanacak kupa finalinin ardından tasarruf planını devreye sokmaya hazırlanıyor.

Haberler - Ntvspor 22.05.2016 - 13:52

Galatasaray'da tasarruf planı!

Sarı-kırmızı kulüpte yeni planlar kapıda. UEFA'dan gelen 1 yıllık men cezasını çekmek için kupayı kazanmaktan başka şansı olmayan sarı kırmızılı ekipte, futbolculardan önümüzdeki sezon için bazı fedakarlıklar yapılması istenecek. 

UEFA tarafından Galatasaray kulübüne gönderilen yazıda, önümüzdeki sezon için takımdaki harcama limiti 65 milyon euro olarak belirtilmişti. Önceki yıllarda 90 milyon euro civarında olan rakam, bu sezon 80 milyon euro'ya düşürülmüştü. Önümüzdeki yıl bütçeyi oluştururken Avrupa Kupaları'nda yer alamayacağı için gelirlerden mahrum kalacak Galatasaray'da oyuncuların ücretlerinde indirime gidilmesi planlanıyor. Haziran ayı başından itibaren Florya Metin Oktay Tesisleri'nde görüşmeler yapacak olan yönetim, oyunculara rakamları işaret ederek önümüzdeki sezon yapılanmasını anlatacak.

SİNAN GÜMÜŞ'E İYİLEŞTİRME KAPIDA

Yönetim, sezonun flaş ismi Sinan Gümüş'ün ücretinde iyileştirme yapmaya hazırlanıyor. 2014-2015 sezonunda Stuttgart'ın 2.takımından Galatasaray'a transfer olan genç yıldız yıllık 550 bin euro kazanıyor. Gösterdiği performansın ardından harekete geçen yönetim, genç oyuncunun yıllık alacağını arttırmayı düşünüyor.

22 yaşındaki Sinan, bu sezon ligde ve kupada 22 maça çıkıp 11 gol atarak takıma katkı sağlamıştı.

Sayfa Yükleniyor...