Schumacher geri mi dönüyor?

Felipe Massa'nın geçirdiği ciddi kazanın ardından, Ferrari takımı pilot arayışına girdi. Adı Ferrari ile özdeşleşen efsanevi pilot Michael Schumacher'in sözcüsü, teklif gelmesi halinde, Alman pilotun yeniden Formula 1'e dönme konusunu değerlendireceğini söyledi.

Ntvspor 28.07.2009 - 15:36

Schumacher geri mi dönüyor?

Felipe Massa'nın, Macaristan Grand Prix'sinin sıralama turlarında geçirdiği kaza ile sezonu kapamasının ardından, tüm gözler Michael Schumacher'e çevrildi.

Alman basınında yer alan, "Schumacher sezon sonuna kadar Massa'nın yerine Ferrari için yarışacak" haberleri üzerine, efsanevi pilotun sözcüsü bir açıklama yaptı.

Sözcü Sabine Kehm, Schumacher'in Ferrari için yeniden pistlere dönme olasılığını gözardı etmediğini söyledi. Kehm, "Kararı verecek olan Ferrari... Bir teklif getirmeleri halinde Michael Schumacher bunu değerlendirecek" ifadelerini kullandı.

Kehm bununla birlikte, Schumacher'in 40 yaşına geldiğinin altını çizdi ve, "Kendisi hergün antrenman yapıyor. Ancak yeniden Formula 1 aracının direksiyonuna geçebilecek fiziksel kapasitesi var mı bilemiyorum. Dahası şubat ayında geçirdiği motosiklet kazasının ardından, boynunda da küçük bir problem var" diye konuştu.

Buna karşın, Schumacher'in olası teklifi düşüneceğini duyurması bile Formula 1 dünyasında heyecan yarattı.

Schumacher, 2006 yılında emekli olana dek, rekor sayıda 91 yarış birinciliği elde etmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...