Luis Felipe Scolari, Brezilya Milli Takımı ile 2002'de Dünya Kupası’nı kaldırdıktan sonra görevinden ayrılarak şansını Avrupa'da denedi. 2003-2008 yılları arasında Portekiz Milli Takımı’nı çalıştıran Scolari, 2006 Dünya Kupası’nda yarı final, 2008 Avrupa Şampiyonası’nda da çeyrek final oynadı.

Fatih Terim'in istifasının ardından adı A Milli Takım’la birlikte anılmaya başlayan Brezilyalı teknik direktör, Türkiye'ye övgüler yağdırdı.

Kariyerinde daha önce Türk Milli Takımı'yla karşılaştığını hatırlatan Scolari, Türkiye'yle, futbolcu ve çalıştırıcı düzeyinde dostluk ve arkadaşlık bağlarının olduğunu kaydetti.

"Türkiye'nin sadece futboluyla değil futbol hayatındaki imkanlarıyla da göz dolduran bir ülke" olduğuna dikkat çeken Scolari, "Türkiye futbol dünyası bakımından çok elverişli bir ülke. Çalışma imkanları çok hoş. Futboldaki mevcut yapısı çok mükemmel. Halkı futbolu çok seviyor. Her kulübün harika imkanları var. En son Türkiye'yi Euro 2008’de takip ettim. Harikaydı. Müthiş bir takım ruhu ve hırsı vardı. Her çalıştırıcı böyle bir ülkede ve böyle bir takımda ve böyle bir toplumda çalışmak ister" değerlendirmesinde bulundu.

Scolari, Türkiye'de adının milli takım çalıştırıcılığıyla anılmasının ise kendisi açışından sevinç ve memnuniyet verici olduğunu belirtti. Milli Takım'ın başına geçme konusunda henüz kendisine yapılmış resmi bir teklifin olmadığını dile getiren teknik adam, “Gördüğünüz gibi Bunyodkor'da görevimin başındayım. Türkiye'de adımın milli takımla anılması beni çok memnun etti. Ama bir kez daha yineleyeyim bana gelmiş bir teklif yok” dedi.

Brezilyalı teknik adam, milli takımdan teklif gelmesi halinde şu an anlaşmasının devam ettiği Bunyodkor Kulübü yönetimiyle durumu görüşebileceğini söyleyerek, "Türkiye'den gelecek teklifi memnuniyetle değerlendiririm. Öncelikle şu anda bağlı olduğum ve anlaşmamın devam ettiği Bunyodkor kulübü yönetimiyle durumu görüşürüm. O yüzden 'mış-mış'lardan ibaret söylentilerden ziyade' kesin ve net teklif taraftarıyım" şeklinde konuştu.