Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Marsilya maçı sonrasında düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Aykut Kocaman, maçın 2-0'dan 2-2'ye gelmesinde, yaptığı oyuncu değişimlerinin ana neden olmadığını ifade etti.

Bu yöndeki bir soruyu yanıtlayan Fenerbahçe Teknik Direktörü, şunlaı söyledi:

''Değişiklikler sebep değildir. 2-2'ye giden yoldaki ana sebep değildi. Yapılan her şeyin bir nedeni var, doğruya giderken de yanlışa giderken de. Bu anlamda küçük küçük de olsa bir sürü etken var. Bunlardan bir tanesi de bu oldu mutlaka. Her zaman söylediğim gibi, bu işin doğası bu maalesef.''

'ZORLANSAK DA GRUPTAN ÇIKARIZ'
Sahada iyi bir mücadele verdiklerini kaydeden Kocaman, "Fenerbahçe zorlansa da bu gruptan çıkar. Ancak taraftarla bağında zedelenme olursa, bizim için en büyük kayıp o olur'' dedi.

Kocaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Genel olarak takımın durumuna bakıldığında istedik, sonuna kadar götürmeye çalıştık ama son saniyede puan verdik. Bir avantaj yitirdiğimizin farkındayım. Sadece avantaj yitirmedik. En önemlisi bu.

Takıma büyük destek veren taraftar vardı. Orada da büyük hayal kırıklığı vardı bunun farkındayım. Bu anlamdaki kaybımız daha fazla. Bu takımın en büyük gücü taraftar. Yelkenlerine büyük rüzgar veriyor taraftarın gücü.

Bu gruptan öyle ya da böyle zorlansa da Fenerbahçe çıkar, çıkacak gücü var. Ancak taraftarla bağında zedelenme olursa, itici güç olma anlamında, bizim için en büyük kayıp o olur. Bunu tamir etmemiz lazım.''