Selçuk İnan, Galatasaray Dergisi'nin Ocak sayısına tartışılacak açıklamalarda bulundu.

Camiadan yeterli destek görmediklerini söyleyen tecrübeli oyuncu, dolaylı bir dille ilk yarıda başarılı olduklarını savundu! Beşiktaş'ın 11, Fenerbahçe'nin ise 10 puan gerisinde yer alan sarı kırmızılı takımın kaptanı, "Bir Türk takımı, devre arasında hem Avrupa'da hem kupada hem de ligde iddialı konumdaysa başarılıdır" dedi.
 
"İBRE ELBET BİZE DÖNECEK" 
"Şampiyon nasıl olunur, kupa nasıl kazanılır?" sorularının yanıtlarını net bir şekilde verdiklerini dile getiren Milli futbolcu, "Şanssız bir dönemden geçiyor olabiliriz ama ibre elbet yeniden Galatasaray'a dönecektir. Mustafa Denizli'nin teknik adamlığını konuşmak haddimize değil. Bilgilerinden ne kadar yararlanırsak bizim için kardır. Mustafa hoca oyun stilini bize benimsetmeye çalışıyor. Futbolcular olarak ona o kadar çok güveniyoruz ki önümüzdeki aylarda sisteminin daha da oturacağından şüphe duymuyoruz" şeklinde konuştu.
 
"BAŞARILIYIZ" MESAJI!
Deneyimli futbolcu, dolaylı bir dille, sezonun ilk yarısında başarılı olduklarını da işaret etti. "Bir Türk takımı, devre arasında hem Avrupa'da hem kupada hem de ligde iddialı konumdaysa başarılıdır. Bu üç kulvarın da sonucu belli değil ama mücadelenin devam etmesi bir umut, bir ışıktır" diyen Selçuk, 3'ünü de kazanmak istediklerini ve bunu yapabilecek güce sahip olduklarını söyledi.
 
"CAMİADAN DAHA ÇOK DESTEK GEREK"
2000 yılındaki gibi bir kez daha Avrupa kupası kaldırabileceklerini belirten Selçuk, destek istedi: "Camiadan biraz daha destek görmemiz gerek. Bu belki de bu sezon yaşadığımız en önemli eksiklik. Takımdaki arkadaşlarım da böyle düşünüyor. Taraftar, camia, oyuncular hepimiz birbirimize sahip çıkmalıyız. Bizim bizden başka dostumuz yok. Zaten zorlu hedeflere böyle ulaşılır."
 
"ZOR AMA ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ"
Sarı-kırmızılı takımın deneyimli kaptanı, Avrupa Ligi'nde İtalya'nın Lazio takımıyla eşleştiklerini hatırlatarak, "İtalyan takımları her zaman zorlu olmuştur. Rakibimizin son olarak Inter ile oynadığı maçı takip ettim. Lideri kendi sahasında mağlup ettiler ve hiç kolay bir şey değildir. Hedefimiz elbette ki Lazio'yu eleyip tur atlamak. Kaliteli bir takım fakat biz daha kaliteliyiz. Zor kura, zor rakip ama üstesinden geleceğiz" ifadelerini kullandı.
 
"FRANSA'YA BİR HEDEF İÇİN GİDİYORUZ"
A Milli Futbol Takımı'yla EURO 2016'ya katılma hakkını elde ettiklerini hatırlatan milli futbolcu, "EURO 2016'ya gidip oranın keyfini almak istiyoruz ancak bu yeterli değil. Fransa'ya bir hedef için gidiyoruz. Türkiye turnuvalarda hep bir hedef takımı olmuştur. Zorlu maçlar oynayacağız ancak futbol dünü ve yarını olmayan bir oyundur. Kendinizi iyi hisseder, takım halinde oynarsanız galip gelebilirsiniz. Maçlara bu güvenle çıkıp gruptan çıkacağımızı düşünüyorum" diyerek düşüncelerini aktardı.
 
"DEFTERE YAZIYORUM"
Şenol Güneş, Fatih Terim, Mustafa Denizli, Roberto Mancini, Cesare Prandelli, Hamza Hamzaoğlu, Ersun Yanal, ve Guus Hiddink gibi teknik adamlarla çalıştığını belirten İnan, her birinden farklı şeyler öğrendiğini kaydederek, şu görüşlere yer verdi:
 
"Hepsi çok büyük, çok saygı duyduğum ve çok sevdiğim insanlar. Hem oyunuma hem de karakterime olağanüstü katkıları oldu. Hepsinin farklı oyun anlayışı vardı. Dolayısıyla hepsi benden farklı şeyler istediler, bu da oyunumun farklı yönlerini geliştirmemi sağladı. Aktif futbol yaşantımın sonrası için de paha biçilmez değerler kazandım. Hepsine ne kadar teşekkür etsem az. Edindiğim tüm deneyimleri, bilgileri ve birikimleri yazdığım bir defterim bile var. Futbolu bıraktıktan sonra da futbolun içinde kalmak istediğim için böylesine önemli insanlardan öğrendiklerim bana büyük yarar sağlayacak. Defterim bilgiyle dol