Şener: Sivasspor maçı dönüm noktası

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Sivasspor ile oynayacakları maçı kazanmaları durumunda liderlik koltuğuna ortak olucaklarını belirtti.

20.04.2009 - 12:30

TRABZON – Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Sivasspor'un iki sezondur gösterdiği başarıyı takdir ettiğini belirterek, ''Hala 6 hafta kala ligde liderliklerini sürdürüyorlar. Kısıtlı imkanlarına rağmen bu başarıyı gösteriyorlar. Onları tebrik etmek lazım'' dedi.

Trabzonspor'un da farklı bir takım olduğunu ifade eden Şener, ''Bizim de hedeflerimiz var. Sivasspor ile 6 puanlık bir karşılaşma oynayacağız. Rakibimiz de bu hafta kupada zorlu bir maç oynayacak. Biz Sivas'tan 3 puanla dönersek liderliğin bir ucundan tutmuş oluruz'' diye konuştu.

''TAKIM KOLBASTIYI UNUTMUŞTU''
Şener, Trabzonsporlu futbolcuların Gençlerbirliği maçından sonra kolbastı oynamamalarına ve futbolcuların Sivasspor maçından sonra kolbastı oynayacağız biçimindeki açıklamalarına ilişkin olarak ise ''4-5 hafta galip gelememiştik. Oyuncular bu arada kolbastı oynamayı unutmuşlardı. Şimdi galip gelmeye başladık.Yeniden kolbastı oynarlar'' dedi.

Yattara'nın son haftalarda iyi bir performans gösterdiğini ifade ederek, ''Yattara, zeki bir oyuncu. Maçtan sonra da tesislerde arabaları yıkamış. Kampın neşe kaynağı. Her zaman bu performansını göstermesini isteriz. Sivasspor maçında da performansını sürdürmesini istiyoruz'' diye konuştu.

''KEYİF VEREN BİR TAKIM OLDUK''
Görev sürelerinin ilk yılında tekrar konuşulan ve keyif veren bir takım olduklarını ifade eden Şener ''Bu yıl önümüzde ligde 6 hafta var. Ligin sonunda ne olacağı belli değil, ama belli olan bir şey var, herkes Trabzonspor'dan bahsediyor. Bir takım olduk ve her yerde Trabzonspor konuşuluyor. Trabzonspor, bu yıl keyif verdi. Trabzonspor'un piyasa değeri arttı. Avrupa Kupaları'na da katılmamız kesinleşti. Biz bunları ilk yılımız bitmeden başardık. Ligi 1-2 bitirsek bambaşka olur. Trabzonspor, gerçek gücüne tekrar döndü.'' ifadelerini kullandı.

''FAZLA GAZA BASTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM''
İlk yıllarda ekonomik yapıyı büyüttüklerini, kulübün gelirlerini artırdıklarını belirten Şener, ''Bu bir yıl içerisinde bazen 'gaza fazla mı bastık' diye düşünüyorum. Yorulan biz olduk, ama ne yapalım kulübün iyi yerlere gelmesi önemli. Gelecek sezon 2 - 3 transfer daha yapacağız. 4 - 3'lük bir takımımız var. Seneye 4 - 4'lük bir takımımız olacak ve yeni ufuklara doğru yol alacağız'' dedi.

Trabzonspor Başkanı Şener, bu yıl özellikle sahalarında Denizlispor, Konyaspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor yenilgilerini unutamadıklarını belirterek, ''Bu maçlarda birer puan alsaydık, daha farklı konumda olurduk. Şimdi önümüzdeki 6 maça bakıyoruz'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...