Şenol Güneş: Futbol adına üzgünüm!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 0-0 biten Fenerbahçe derbisinden sonra yaptığı açıklamada "Futbol adına üzgünüm. Maç keyifli değildi ama disiplin ve sabır açısından iyiydi" dedi.

Ntvspor 03.12.2016 - 21:40

Şenol Güneş: Futbol adına üzgünüm!

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Güneş "Bu maçta kazansaydık büyük bir avantaj yakalayacaktık. Kaybetseydik dezavantaj olurdu. Ligin son maçı değil. Lig uzun bir maraton ama moral açısından önemliydi. Rakibin yükselen bir grafiği vardı. Biz de zor fikstürde rakibin oyununa uygun oynamak zorunda kaldık; kontrollü oynamaya çalıştık. Bütün futbolcular disiplinli ve sabırlı oynadılar. Rakip çabuk çıkmamızı engelledi. Futbol adına keyifli bir maç çıkmasını isterdim. Ama futbol açısından bunu gerektiriyordu. Maç keyifli değildi ama sabırlı, sakin, sağduyulu ve akıllı oynamak açısından iyi bir performans sergiledik. Oyuncularımı kutluyorum. Fenerbahçe kendi tuzağına çekmeye çalıştı. O tuzağa düşmedik. Gergin bir maç olabilirdi ve baskı altında kalabilirdik. Onları açtık ama çabuk gidip pozisyon bulmak istedik. Bunu başaramadık. Pozisyona girmemizi engelledi. Az pozisyona girdik. Futbol adına üzgünüm. Ama oyuncularım rakibe ve taraftarın baskısına boyun eğmedi" ifadesini kullandı.

Quaresma'yı oyundan çıkarmasıyla ilgili soruya yanıt veren Şenol Güneş ilgili "Quaresma'nın oyundan çıkmasının nedeni, rakibin gerginlik yaparak paniğe girmemizi istemesiydi. Hakem, Quaresma'ya kart gösterince 4. kartı oldu. Onun ardından biraz asabileşti. Bir kart görmesi durumunda bizi eksik bırakabilirdi. Onun için oyundan aldım. Bu oyuncunun kötü olduğunu göstermez. Buna alışmadık, alışacağız" dedi.

Sayfa Yükleniyor...