Beşiktaş, Bursaspor'u 2-0 yenip yeniden lig liderliğine yükselirken, maç sonrası Siyah-beyazlılar'la 100. maçlarına çıkan Şenül Güneş ve Ricardo Quaresma için soyunma odasında 100. maç kutlaması yapıldı.

Maç sonrası 100. maçlarla ilgili soruyu yanıtlayan Şenol Güneş, "Quaresma, 200. maçını oynar mı?" sorusuna, esprili bir şekilde, "Sonsuza kadar olur. Ricardo futbola yeni başladı. Daha genç. Hızını aldı. İnşallah devam eder. Hızlı, çalışkan... "dedi.

Ricardo quaresma şampiyonluk şanslarıyla ilgili olarak, "Bu sene çok çalıştık. Emek verdik. Üç tane final maçımız var. Ayaklarımız yere basacak. Üç finali kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

"İŞİ ERKEN BİTİRMEMİZ GEREKİYORDU"

"Bütün maçları kazanan hoca ve takım olmak istiyoruz." diyen Şenol Güneş, "Beşiktaş'ta da 100. maçım. 2 yıl dolmadan 100 maç oynamak kolay bir iş değil. Daha önümüzde maçlar var. Bu güzel bir şey. Daha da önemlisi kazanarak gitmek önemli. Çok büyük emek verdik. Daha erken işi bitirmemiz gerekiyordu." sözleriyle şampiyonluğun geciktiği yorumunu yaptı.

Bursaspor'un çok iyi direndiğini kaydeden Güneş, "Kora kor oyun oldu. Bu direncini devam ettirdiğinde, Bursaspor yeniden kendini göstereceğini ortaya koydu. Trabzon ve Bursa gibi kentlerin takımları da yarışta olmaları lazım." dedi.

"2. SARI KARTI GÖREBİLİRDİ"

65'te Beşiktaş'ın gol atamadığı ve kenarda iki golü ismin durduğunun hatırlatılması üzerine de Şenol Güneş, şöyle devam etti, "Oyunun gidişine göre bazı hamleler yapmamız gerekiyor. Quaresma iyi çalıştı. Hakem, İngiltere'deki gibi ikili boğuşmalara çok izin vermeye çalıştı. Öyle olunca da sert bir maç oldu. Oyuncular, agresif ve kontrolsüz girdi. -Quaresma- 2. sarı kartı görebilirdi. İki forvetle oynadığımız gibi santraforlardan birini kenara aldık. Demba ba'yı da oynatabilirdim.

Onların dirençli oynamasını bekliyorduk. O yüzden orta sahaya hakim oynamaya çalıştık. Sonra da onlar da düştü. Üzerimize gelemediler. Bir tane pozisyonları vardı Kubilay'la, ama o da bizim hatamızdaydı. Demba Ba'yı daha sonra oyuna almaya gerek görmedim. Kolay bir maç olmadı. Rakiplere karşı üstün oynuyoruz. Basit goller yiyebiliyoruz. Yakalanan pozisyonlara göre az gol atıyoruz."

Kalan 3 maç için de konuşan Şenol Güneş, "Bizim için değişen bir şey yok. Bu sezon bir Karabük'te bir Başakşehir'le 2. maçta kötü oynadık. Onun dışında genelde çok kötü puanlar kaybettik. Her maça çıktığımızda güzel oynayıp maçı haketmek istiyoruz. Kalan 3 maçımız da zor. Ama kazanmak için oynayacağız."