Sepp Blatter'a tepki

FIFA Başkanı Sepp Blatter'in, 2018 Dünya Kupası için sadece Avrupa'dan aday olan ülkelere şans tanınacağı yolundaki açıklaması büyük tepki uyandırdı. 2018 ve 2022 Dünya Kupası için aday olan Avustralya ve ABD, Blatter'i sert ifadelerle eleştirdi.

Ntvspor 27.01.2010 - 10:49

Sepp Blatter'a tepki

Güney Afrika Cumhuriyeti'nin düzenleyeceği 2010 Dünya Kupası için geri sayım sürüyor. Kupa, 2014'te Latin Amerika topraklarına; Brezilya'ya taşınacak. FIFA, 2018 ve 2022 Dünya Kupalarına hangi ülkelerin ev sahipliği yapacağına ise Aralık ayında karar verecek.

FIFA Başkanı Sepp Blatter'ın, UEFA Başkanı Michel Platini ile İspanya'da yaptığı görüşmenin ardından sarfettiği sözler, seçim sürecinin ne kadar adil olacağı konusunda soru işaretlerini beraberinde getirdi. Zira Blatter, 2018 Dünya Kupası için sadece Avrupalı adaylar arasında seçim yapacaklarını söyledi. Bu açıklama, yoğun şekilde hazırlık yapan Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri gibi adayların tepkisini çekti. Kazanamayacakları bir yarışın içine girdiklerini düşünen iki eülke, Blatter'i taraflı davranmakla suçladı.

Tepkiler üzerine FIFA Yönetim Kurulu, Blatter'in sadece kişisel görüşlerini ifade ettiğini, seçim sürecinde tamamen tarafsız olunacağını savundu.

2018 Dünya Kupası için Avrupa'dan İngiltere, Rusya, İspanya-Portekiz ve Hollanda-Belçika ortaklığı adaylığını koymuş durumda.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...