Bursaspor'un ve Milli Takım'ın yıldız oyuncusu Sercan Yıldırım, şampiyonluğa, transfere, özel yaşantısına ve diğer konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bursaspor'un şampiyonluğuna çok sevindiklerini, lig bittiğinden beri adeta hayal dünyasında yaşadıklarını dile getiren Sercan, ''Milli Takım'ın ABD'deki kampı dönüşü Bursa'yı yeniden yeşil-beyaza bürünmüş görünce şampiyon olduğumuza tam olarak inandım'' derken, bu şampiyonlukla en önemli hedeflerinden birine ulaştığını vurguladı.

Sercan, Bursaspor'un altyapısına kayıt yaptırırken, ''Bir gün Bursaspor'u şampiyon yapacağım'' dediğini, yeşil-beyazlı kulübün yer aldığı tüm yaş grubu takımlarında şampiyonluklar yaşadığını, Turkcell Süper Lig şampiyonluğunu da bu genç yaşta Bursaspor'da yaşadığı için büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

Geçen ay Milli Takım'ın ABD'deki kampına Bursaspor'dan 4 futbolcuyla gittiklerini ve orada çok iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini anlatan Sercan, ''Milli Takım kampı bizim için çok iyi oldu. Hem tatil yapmış olduk, hem de iyi bir kamp dönemi geçirdik. Milli Takım'da çok iyiydik. Ama şampiyonluğu kaçıran takımların futbolcuları biraz üzgündü. Biz ise çok mutluyduk'' dedi.

Sercan, ABD'deki kampta Bursasporlu futbolcular olarak ellerinden geleni yaptıklarını, kendisinin de ay-yıldızlı forma altında gol attığı için ekstra mutluluk yaşadığını belirtti.

''SAKİN BİR HAYAT YAŞIYORUM''
Gündeme özel yaşantısıyla gelmek istemediğini, şu anda sadece iyi dinlenip gelecek sezona hazırlanmayı düşündüğünü ifade eden Sercan, ''Hayal gibi bir sezon geçirdik. Şu anda sadece dinleniyorum. Sakin bir hayat yaşıyorum. Gazete bile okumuyorum. Transferle ilgili konuları menajerim ve Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'ya bıraktım'' diye konuştu.

Sercan, ''Her gün bir takımla anlaştığın yönünde haberler çıkıyor. Bunlar seni nasıl etkiliyor?'' sorusuna, ''Dediğim gibi hiç gazete okumuyorum. Sözleşmem devam ediyor ve Bursaspor'da olduğum için mutluyum. Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız. Orada da başarılı olmak istiyoruz'' yanıtını verdi.

Bursaspor'un Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olamayacağı görüşüne inanmadığını dile getiren genç yıldız, iyi futbol oynayıp gruplara çıkamasalar bile en kötü UEFA Kupası'na kalacaklarına inandıklarını bildirdi.

Sercan, ''Maçlara çıkmadan önce bir uğurun var mı?'' sorusuna karşılık, ''Her futbolcu gibi dua ederim ve sahaya çıkarken çimi öperim'' derken, ''Bu sezonla ilgili unutamadığın anılar neler?'' sorusu üzerine, şunları söyledi:
''Beşiktaş ile oynadığımız ve şampiyonluğunu ilan ettiğimiz maç. 2-1 öndeydik ve maçı bu skorla bitirdik. Fenerbahçe maçından beraberlik haberi gelince büyük bir sevinç yaşadık. Fenerbahçe'yi 3-1 yenmemize rağmen Türkiye Kupası'ndan elendiğimiz maç da unutamayacağım kötü bir anı.''

"BARÇA BİLE ÜZER"
''Şimdi Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı seni arasa ve 'Sercan seni Barcelona'ya verdik' dese, neler hissedersin?'' sorusuna Sercan, ''Ben Bursaspor'un 2012 yılına kadar sözleşmeli futbolcusuyum. Transferde kulübün menfaatlerine göre hareket ederim, ama Barcelona'ya bile gitsem Bursaspor'dan ayrıldığım için üzülürüm'' yanıtını verdi.

Sercan, Avrupa'da Real Madrid ve Barcelona'da oynamayı çok istediğini, ancak yine de Bursaspor'un gönlünde ayrı bir yeri olduğunu vurgulayarak, ''Bana göre Bursa çok güzel bir şehir. İleride buradan ayrılsam bile sonunda yine yolumuz Bursaspor ile kesişecek. Belki futbolu yine Bursaspor'da bırakırım, belki de ileride antrenörlük yaparım'' dedi.