Seribaşı raketler turladı

Monte Carlo Masters Tenis Turnuvası’nın ilk gününde korta çıkan favori isimler tur atladı. Seribaşı raketler Juan Carlos Ferrero, David Ferrer, Tomas Berdych ve Juan Monaco ikinci tura yükseldi.

Haberler - Ntvspor 13.04.2010 - 10:27

Seribaşı raketler turladı

Monte Carlo Masters'da 2002 ve 2004 yıllarında iki kez şampiyon olan İspanyol Juan Carlos Ferrero, ilk turda vatandaşı  Marcel Granollers ile karşılaştı. Bu yıl Monte Carlo'da 9 numaralı seribaşı olarak mücadele eden Ferrero, 6-0 ve 6-3'lük iki set sonunda tur atladı.

Bir başka İspanyol tenisçi 11 numaralı David Ferrer, elemelerden gelen Avustralyalı Peter Luczak'ı 6-2 ve 6-4'lük setlerle geçti.

14 numaralı seribaşı Arjantinli Juan Monaco ile Fin Jarkko Nimainen arasındaki ilk tur maçı ise büyük mücadeleye sahne oldu. Monaco, 7-5'lik iki set sonunda ikinci tura yükseldi.

Bir başka Arjantinli tenisçi David Nalbandian, Alman Andreas Beck'i eledi. 10 numaralı Çek Tomas Berdych ise İspanyol Feliciano Lopez'i 6-3 ve 6-1'lik setlerle safdışı bıraktı.

Bu sezon başarılı bir grafik çizen ve Miami Masters'ta final oynayan Berdych'in ikinci turdaki rakibi Fransız Richard Gasquet olacak. Kokain kullandığı gerekçesiyle  2 yıl men cezası aldıktan sonra cezası Uluslararası Tahkim Mahkemesi tarafından kaldırılan Richard Gasquet, İspanyol Danil Gimeno Traver'i 6-2, 4-6 ve 6-2'lik 3 set sonunda yendi.

Sayfa Yükleniyor...