Serkan Acar son yolculuğuna uğurlandı

Türk futbolunun unutulmaz ismi eski Fenerbahçe futbolcusu ve kulüp müdürü Serkan Acar, son yolculuğuna uğurlandı. Acar için Dereağzı Tesisleri’nde yapılan törende konuşan Aziz Yıldırım, "Serkan'da hakkımız yok, onun bizde çok hakkı var, duyuyorsa eğer o hakkını bize helal etsin" ifadelerini kullandı.

Haberler 19.04.2013 - 19:22

Serkan Acar son yolculuğuna uğurlandı

Vefatıyla Türk futbolunu yasa boğan, eski Fenerbahçeli futbolcu Serkan Acar son yolculuğuna uğurlandı.

Serkan Acar’ın cenazesi evinden alındıktan sonra uzun yıllar görev yaptığı kulüp binasına getirildi.
Acar'ın ailesi ve kulüp çalışanlarının yer aldığı törenin ardından merhum Serkan Acar için ikinci tören Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde yapıldı.

Fenerbahçe camiasının yanısıra Türk futbolunun önde gelen birçok isminin katıldığı törende sevenleri Serkan Acar'ı anlattı.

Törende konuşan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Serkan Acar'ın vefatı nedeniyle çok üzgün olduğunu belirtti.

Yıldırım, "Her zaman, iyi günde de kötü günde de Fenerbahçelilerin yanında olan, hastanede mezarlıkta yanında olan biriydi. Serkan aramızdan ayrılıyor ama sarı ile lacivevertin birleştiği her noktada yanımızda olacak. Biz onu seviyoruz ve sevmeye devam edeceğiz. Vefat edenlerin ardından hakkınızı helal edin denir, bizim Serkan'da hakkımız yok, onun bizde çok hakkı var, duyuyorsa eğer o hakkını bize helal etsin... Ailesi de onunla gurur duysun, nur içinde yat Serkan kardeşim" diye konuştu.

'O BENİM HAYATIMDI'
Acar'ın Türk sinemasında 'Ayşecik' rolüyle tanınan eşi Zeynep (Değirmencioğlu) Acar da burada duygu yüklü bir konuşma yaptı.

"Serkan bize hakkını helal etsin" diyen Yıldırım'a teşekkür eden acılı eş, "O benim hayatımdı. Bu, canım-aşkım-sevgilim gibi bir söz değil, gerçekten hayatımdı. Çünkü tanıştığımızda ben 14 o 20 yaşındaydı. Biz bir ömrü paylaştık, birlikte büyüdük" ifadelerini kullandı.

Acar'ın cenazesi Ataşehir'deki Mimar Sinan Camii'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Sayfa Yükleniyor...