Servet Çetin: Maçı zora soktuk

Galatasaray'ın savunma oyuncusu Servet Çetin, Trabzonmspor'u 4-3 yendikleri maçta, kendi kendileri maçı zora soktuklarını söyledi.

18.10.2009 - 23:19

Servet Çetin: Maçı zora soktuk

Galatasaraylı futbolcu Servet Çetin, Trabzonspor karşısında rahat galip gelebilme şansları olmasına karşın zorlandıklarını söyledi.

''Kolay kazanabileceğimiz bir maçı zora soktuk'' diyen Servet Çetin, ''Pozisyon dahi vermeden 3 gol yedik. Bir şanssızlığımız var. Fenerbahçe'nin puan kaybetmesi sonrası biraz stres yaptık. Daha rahat kazanabilirdik. Kendi kendimize oyunu zora soktuk'' dedi.

Çetin, bir gazetecinin, ''Savunma oyuncusu olmasına rağmen gol de atarak kendisinden beklenenden fazlasını verdiğini'' söylemesi üzerine, ''Takımım için çaba harcıyor, ekstra birşeyler yapmaya çalışıyorum. Bazen kendime de zarar veriyorum, ama benim işim bu'' karşılığını verdi.

Milli futbolcu, önlerindeki Dinamo Bükreş maçını kazanıp, Fenerbahçe maçına moralli çıkmak istediklerini de kaydetti.

Bu arada, Galatasaray'ın savunma oyuncularından Gökhan Zan, Trabzonspor karşısında maçı rahat kazanabilecek pozisyonlar bulduklarını, özellikle de ilk yarıda çok pozisyon yakaladıklarını söyledi.

Zan, ''Eğer onları değerlendirebilseydik, ikinci yarıda sıkıntıya girmeyebilirdik. Biraz konsantrasyon eksikliğimiz var. Rakibimize bu tip pozisyonlar vermemeliyiz. İlerleyen haftalarda daha iyi olacağız. Fenerbahçe'nin yenildiği haftada kazanmamız gerekiyordu, bunu başardık'' dedi.

Zan, Galatasaray savunmasında sorun olduğu görüşüne de katılmadığını sözlerine ekledi.

CEYHUN: FIRSATLARI DEĞERLENDİREMEDİK
Trabzonsporlu futbolcu Ceyhun Gülselam ise 2-0 geriye düştükleri maçı 2-2'ye taşımayı başardıklarını, ancak ellerine geçen fırsatları değerlendiremediklerini söyledi.

Gülselam, ''İlk yarının 2-1 tamamlanmasının ardından, maçı çevirebileceğimize inandık ve soyunma odasında birbirimizi bu yönde motive ettik. Elimize geçen fırsatları değerlendiremedik, Galatasaray ise değerlendirdi. Maçın kırılma noktaları vardı. Beraberliği yakaladıktan sonra öne de geçebilirdik'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...