Dursun Özbek yaptığı açıklamada "Başkan seçildikten sonra 6 kupa vardı ve bunun 5'ini Galatasaray aldı. Taraftarlarımıza sonsuz teşekkürler ediyorum. Hocamızı, futbolcu ve yönetici arkadaşlarımı kutluyorum. Bu kupaya ihtiyacımız vardı, Galatasaray'a hayırlı olsun. Müzemize bir kupa daha götürüyoruz. Oyuncularımızın ayaklarına sağlık. Bu moralle ligde de çok iyi neticeler alacağımızdan eminim. Şimdi sırada lig var" dedi.

Galatasaray İkinci Başkanı Cengiz Özyalçın da "Kazanmamızın mutluluğu başka bir şey. Geçen sene 3 kupanın ardından Fenerbahçe'ye karşı Turkiye Kupası'nı şimdi de Beşiktaş'a karşı Süper Kupa'yı kazandık. Basketbolda Avrupa kupası, voleybolda Avrupa ikinciliği kazandık. Bu bizim yaptıklarımızın ürünleri diye yorumluyorum" ifadesini kullandı.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır ise "Öncelikle Riekerink'i kutluyorum. Takımın sezon öncesi daha iyi çalıştığını gördük. Oyuncuları da kutluyorum. Kazanma azimlerini sahaya yansıttılar. Allah'ın hikmeti tüm golleri de biz attık. Herhalde bundan sonra da tüm maçlarda böyle oynayacaklardır. Başka türlü kabul etmiyoruz" dedi.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin de "Çok mutluyuz, alıştığımız şeyler bunlar. Mayıs'ta Antalya'dan dönerken Süper kupa'yı da kazanacağımızı söylemiştik. Şimdi bundan sonraki hedeflerimize yöneleceğiz. Turgay Şeren Sezonu'nda takımımızdan şampiyonluk istiyoruz" şeklinde konuştu.