Sınavları nedeniyle Şampiyonlar Ligi maçına çıkamayacak

Bayer Leverkusen, Atletico Madrid deplasmanı için kadrosunu duyurduğu twitter hesabında sakat ve cezalı futbolcular ıyazdıktan sonra "Kai Havertz'in okulda önemli sınavları var" ifadesiyle 18 yaşını doldurmamış genç futbolcunun kadroda olamayacağını duyurdu.

Ntvspor 15.03.2017 - 13:02

Sınavları nedeniyle Şampiyonlar Ligi maçına çıkamayacak

Tayfun Korkut'u teknik direktörlüğe getiren Bayer Leverkusen, bu gece Atletico Madrid'e konuk oluyor. Alman ekibi, evinde 4-2 kaybettiği ilk maçın rövanşında çeyrek finale yükselmek gibi adeta bir futbol mucizesinin peşinde olacak. 

Bayer Leverkusen, kafile Madrid'e yola çıkmadan önce twitter hesabından kadroyla ilgili son bilgileri paylaştı. Ömer Toprak, Tah, Kiessling ve Bender'in sakat, Henrichs'in de sarı kart cezalısı olduğu duyurulan paylaşımda "Kai Havertz'in okulda önemli sınavları var" ifadesi de genç futbolcunun neden kadroda olmadığının açıklamasıydı.

Haziran 1999 doğumlu olan, yani daha 18'ini doldurmamış olan Havertz, ilki Ekim ayında olmak üzere 16 Bundesliga maçında oynadı. Ayrıca üç Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında da 81 dakika sahada kaldı. 

Leverkusen'in bu paylaşımına inanmayan bazı kullanıcılar "Gerçek mi?" diye sorunca, resmi hesaptan "Evet. Kravetz'in sınavları olduğu doğru. Hala lise öğrencisi" yanıtı geldi.

Bayer Leverkusen'in hesabından yapılan bir ilginç paylaşım da "Hem Bundesliga hem de Şampiyonlar Ligi’nde oynarken sınavlardan kurtulamamanın yüzüne yansıyan ifadesi" şeklindeki fotoğraflı mesajdı.

Sayfa Yükleniyor...