Marmara Eğitim Kurumları Spor Salonu’nun ev sahipliğini yaptığı ligde, Anadolu Hayat Emeklilik, BP, Canon, Citibank, Fako Actavis, İstanbul Barosu, KPMG, Microsoft, Turkcell, Vodafone takımları yer alıyor.

Kısa adı CBL olan ligde sadece gerçek çalışanların yer alması, haksız rekabetin önüne geçilerek adil bir güç dengesinin oluşmasını, dolayısıyla çekişmeli ve heyecanlı maçların oynanmasına olanak veriyor.

Ligde oynayan çalışanlar ve şirket yetkilileri bu organizasyonun getirilerinden çok memnun olduklarını, işyerinde beraber çalıştıkları insanlarla farklı ortamlarda bir araya gelmelerinin motivasyonlarını ve şirkete duydukları aidiyet duygusunu artırdığını ifade ediyorlar.
CBL, lige katılan oyuncuların sağlıklarına çok önem veriyor. Maçlar sırasında TTI Ambulans ve Sağlık Hizmetleri’ne ait ambulans ve ilk yardım elemanları, olası bir sakatlık durumuna karşı hazır olarak bekliyor.
Bunun yanı sıra sezon içinde ve sonunda verilecek ödüller oyuncuların motivasyonunu olumlu yönde etkiliyor. Normal sezon sayı, ribaund, asist kralına BlackBerry Storm; haftanın oyuncusu, normal sezon ve Allstar MVP’si, Allstar smaç ve 3 sayı şampiyonuna And1’den çeşitli hediyeler verilecek, ayrıca OtelTatilGezi ve Villa Lebis sürpriz ödüller dağıtacak.

CBL ile ilgili istatistik, fotoğraf ve haberler www.corporatebasketball.com dan takip edilebilir.