Sivasspor, ikinci yarı hazırlıklarını Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Side beldesinde sürdürüyor.

Sivasspor, ikinci yarı hazırlıkları için Side'deki Sueno Otel'de kampa girdi. İkinci yarıya Teknik Direktör Muhsin Ertuğral yönetiminde günde çift antrenmanla hazırlanan Sivasspor'da kampın ilk gününde futbolcuların morallerinin yüksek olduğu görüldü.

Kırmızı-beyazlı ekip düz koşu, kısa pas, tek pas, sürat çalışması, ısınma hareketleri ve tek kale maç yaptı. Kampa, Katar'ın Al Arabi takımından transfer edilen Souleymane Keita da katıldı. Sakat olan kaptan Mehmet Yıldız'ın ise takımdan ayrı hafif koşu ve koordinasyon çalışmalarına başlayacağı bildirildi.

Teknik Direktör Muhsin Ertuğral gazetecilere yaptığı açıklamada, lige verilen arayı iyi bir şekilde değerlendirmek istediklerini kaydetti. Genelde ikinci yarıda oynayacakları sistem üzerine çalışacaklarını belirten Ertuğral, "Bugünden itibaren sistemle ilgili çalışmalarımız başlıyor. 8 gün beraber olacağız. Plan ve projelerimizi belirleyeceğiz" dedi.

Sakat oyunculardan kaptan Mehmet Yıldız'ın Mart ayı içinde maçlara çıkmasını beklediklerini belirten Ertuğral, son maçta baldırında sorun çıkan Musa'yı dinlendirdiklerini ve bu sporcunun da Denizlispor maçından sonra takıma katılacağını söyledi.

Muhsin Ertuğral, takıma önümüzdeki günlerde yeni oyuncuların da katılacağına dikkati çekerek, şöyle konuştu: "Almanya'dan iki genç arkadaşımızı getirdik. Birisi Almanya Genç ve Ümit Milli Takımı'nda yer almış ve Frankfurt takımında oynamış. Onu renklerimiz bağlamaya çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız. Şu anda sadece Souleymane Keita bize katıldı. Salı günü serbestliği alıp bize gelecek. Umarım diğer arkadaşlarımız önümüzdeki günlerde bize katılma şansını bulacaklar. Oynanan her maç çok farklı olacağı için ona göre hazırlanmamız gerekiyor."

Sivasspor, Side kampının ardından Ziraat Türkiye Kupası'nda oynayacağı Denizlispor maçı için Denizli'ye geçecek.