Sneijder: Maçın favorisi Atletico Madrid

Şampiyonlar Ligi'nde Atletico Madrid'i konuk edecek Galatasaray'da, maç öncesi düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan Sneijder, karşılaşmanın favorisinin Atletico Madrid olduğunu söyledi.

Ntvspor 14.09.2015 - 14:30

Sneijder: Maçın favorisi Atletico Madrid

Galatasaray'ın lige iyi bir başlangıç yapamadığının hatırlatılması üzerine Wesley Sneijder, "Lige iyi başlamadık; fakat Şampiyonlar Ligi başka bir kulvar. Taraftarımızın önünde çok farklı bir performans sergiliyoruz. Atletico Madrid iyi ve sert bir rakip. Son yıllarda kendini geliştirdiler; fakat biz de çok iyi bir takımız. Lige iyi başlamadık ancak bu sadece bizim suçumuz değil. Bir takımız ve maça kazanmak için çıkıyoruz" dedi.

Sözleşmesinin uzatılıp uzatılmadığı sorusunu da yanıtlayan yıldız oyuncu, "Bunu zaten soracağınızı tahmin ediyordum; fakat çok önemli bir maçımız var ve maça konsantre olmak istiyoruz. Sözleşmem de sizden çok ben ve takımı ilgilendiren bir iş. Takıma konsantre olmak istiyorum. Burada mutlu olduğumu daha önce bir çok kez de dile getirdim" ifadelerini kullandı.

Şampiyonlar Ligi'nde yarışmacı bir Galatasaray görecek miyiz? sorusu üzerine ise Hollandalı oyuncu, "Galatasaray yarışmacı bir takım. Büyük bir kulüp ve takımız. Bunu geçen sene gösterdik ve bu sezon da göstereceğiz. Geçen sezona kötü başlamıştık ama daha sonra iyi bir takım olduk ve başarılar kazandık. Basında, 'oyuncular kavga ediyor' diye dedikodular oluyordu. İşte iyi arkadaş olmak zorunda değilsiniz ama biz iyi arkadaşlar olduk. Kötü gidişi de sezon sonunda çevirdik ve başarılar kazandık" diye konuştu.

"HATALARI SÖYLERSEM CEZA ALIRIM"
Bu sezon hakemlere çok itiraz ettiğinin gözlemlendiği yorumu ve yarınki maçta da bunu görecek miyiz sorusuna ise Sneijder, "Yarınki hakemin kim olduğunu bilmiyorum (Gülüyor). Herkes hata yapıyor. Oyuncular, hocalar, hakemler; bu bizim mesleğimizin bir parçası. Bazen verilen kararlardan mutlu olmuyorum, fakat bunları söylemek hata olur ve ceza alırım. Kazanmayı seviyorum ve her zaman kazanan bir oyuncu oldum. En zor zamanlarda oyuncuların birbirlerine yardımcı olmaları gerekir. Biz bunu geçen sene başardık, bu sene de başaracağımızı düşünüyorum" yanıtını verdi.

Takımın yeni isimlerinden Jose Rodriguez ile Atletico Madrid'i değerlendirmesi yönündeki bir İspanyol gazetecinin isteği üzerine ise Wesley Sneijder, "Jose genç ve çok yetenekli bir oyuncu. Yeni bir ülkeye adapte olmaya çalışıyor ve zorluklar yaşıyor. Ben de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıcağım. Atletico Madrid çok güçlü bir rakip. Sadece grubun değil Şampiyonlar Ligi'nin en iyi takımlarından bir tanesi. Simeone'ye hakkını teslim etmek lazım ki güçlü bir takım yarattı" demekle yetindi.

"MAÇIN FAVORİSİ ATLETİCO MADRİD"
Maçın favorisinin Atletico Madrid olduğunu vurgulayan Wesley Sneijder, "Geçen sezonlarda yarı final ve final oynadılar. Çok güçlü bir takımdan bahsediyoruz, fakat taraftarın da desteğiyle evimizde çok iyi maçlar çıkarıyoruz. Atletico Madrid Şampiyonlar Ligi'ni kazanabilecek bir takım. Takım ve bireysel olarak çok iyi bir takım. Biz yarınki maç için aç ve hevesliyiz. Atletico Madrid gibi güçlü bir takıma karşı başlamak bizim için avantaj olacak. Umarım Atletico Madrid'i yenerek iyi bir başlangıç yaparız" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...