Dünya Supersport Şampiyonası'nda bu sezon ikinci kez şampiyonluğa ulaşan milli motosikletçi Kenan Sofoğlu katıldığı yarışmalarla birlikte İddaa programlarında da yer aldı.

İlişkili Haberler


Supersport'ta 13 ve Moto2'de 2 yarış olmak üzere bu sezon 15 yarış koşan Sofuoğlu, yer aldığı bahis programlarından yaklaşık 800 bin lira hak etti.

Geçen sezon olduğu gibi bu sezon da parayı almayacak olan Sofuoğlu, ''Öyle bir paranın varlığı ile ilgilenmiyorum. Ne kadar para olduğunu da bilmiyorum. Bununla ilgili olarak konuşmak da istemiyorum. Sezon başında Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'na paranın ''iyi ve güzel yerlerde'' kullanılması için yetki vermiştim. Onlardan rica etmiştim. Parayı iyi yerlerde kullanacaklarına da inanıyorum'' diye konuştu.

Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar da, Kenan Sofuoğlu'nun nezaket göstererek yetki verdiğini belirterek, ''Yine parayı kullanırken kendisine soracağız. Bizim kendisine danışmadan istediğimiz gibi kullanma şansımız yok'' dedi.

Diyanetspor'un lisanslı sporcusu olan Sofuoğlu daha önce de dini gerekçelerle parayı reddetmişti. Sofuoğlu'nun almadığı bu parayla, motosikletçinin isteği üzerine Sakarya'da okul yaptırılmıştı.