Sofuoğlu: İyi bir başlangıç yaptım

Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun ilk 4 yarışında podyuma çıkarak iyi bir başlangıç yaptığını söyledi.

Haberler - Ntvspor 30.04.2010 - 10:51

Sofuoğlu: İyi bir başlangıç yaptım

Kenan Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, şampiyonanın 13 ayaktan oluşan uzun bir maraton olduğunu ifade ederek, motosikletin üzerinde kalmayı başaranın şampiyonluğa ulaşacağını kaydetti. Geçen yıla oranla bu sezon daha iyi durumda olduğunu ve motosikletinde sorun yaşamadığını anlatan Sofuoğlu, şöyle konuştu:"Hollanda yarışı istediğim gibi geçmedi. Önde başladığım yarışmada taktik gereği geriye çekildim. Bu benim uyguladığım bir taktik türüdür. Yarışları hep böyle kazandım. Rakiplerimi 10 tur arkadan takip ederim ve davranışlarını izlerim. Ancak çekişmeye girdiğimde motosikletim bu kez yumuşak kaldı ve manevraların karşılığını alamadım. Bu motosikletle böyle bir taktiğin yanlış olduğunu anladım ve bundan sonra daha sert motosiklet kullanacağım."

Sezonun ilk 4 yarışında iyi sonuçlar aldığını ve şampiyonada 9 koşunun daha bulunduğunu anımsatan Sofuoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:"Yarışmalarda önemli olan puanlar alabilmek. Şampiyonanın sonu çok açık ve herşey olabilir. Motosikletin üzerinde kalarak, podyuma çıkan şampiyon olur. Bu bakımdan kendimi çok şanslı görüyorum. Motosikletime ve takıma güveniyorum. Geriye baktığımızda 4'te 4 podyum yaparak sezona iyi başladım. Şimdilik herşey yolunda gidiyor."

Kenan Sofuoğlu, Avustralya'nın Phillip Island Pisti'nde koşulan 1. ayak yarışını üçüncü, Portekiz'deki ikinci ayağı birinci, İspanya'daki üçüncü ayak mücadelesini ikinci ve Hollanda'daki sezonun 4. ayak koşusunu ise üçüncü sırada tamamlamıştı.

5. VE 6. AYAK YARIŞLARINA YURTDIŞINDA HAZIRLANACAK
Milli motosikletçi, İtalya'nın Monza Pisti'nde gerçekleştirilecek olan sezonun 5. ayak yarışına yurtdışında hazırlanıyor. Hollanda yarışı sonrası Türkiye'ye dönmeden çalışmalarını bu ülkede sürdüren Sofuoğlu, hafta sonu İtalya'ya geçerek çalışmalarına devam edecek.

İtalya'dan sonra 16 Mayıs'ta Güney Afrika'nın Kyalami Pisti'ndeki sezonun 6. ayak yarışları için bu ülkeye geçecek olan Sofuoğlu, iki yarış için yurtdışında hazırlanmış olacak. Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda genel klasmanda ikinci sırada bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...