Sofuoğlu veda mı ediyor?

Dünya Supersport Şampiyonası'nda 4. kez zafere ulaşarak bu alanda bir ilke imza atan Kenan Sofuoğlu, “Artık yerimizi gençlere bırakmak lazım” dedi.

İHA 10.10.2015 - 18:10

Sofuoğlu veda mı ediyor?

Doğu Avrupa Ekstrem Enduro Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak olan Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde pist alanını incelememek için Düzce’ye gelen Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'na Düzce Valisi Ali Fidan eşlik etti.

SOFUOĞLU: "HARİKA BİR YER"
Gençlerin antrenmanını izleyen Sofuoğlu yapılan pist ile ilgili olarak, “Türkiye Motorsporları Federasyonu'nun katkıları ile Kaynaşlı’da yapılan motocros parkurunu incelemeye geldik. Harika bir yer. Otobana yakın olması ile beraber benim yaşadığım yer olan Sakarya’ya yakın olması da çok güzel. Benim için de yeni bir parkur olacak. Motor sporlarının bu tarz parkurlara ihtiyacı var. En yakın zamanda burada Avrupa Şampiyonası yapmak istiyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

"ARTIK PİSTLERİ GENÇLERE BIRAKMAK GEREK"
Soğuoğlu artık pistleri gençlere bırakmak gerektiğini belirterek “4. dünya şampiyonluğum. Artık yerimizi gençlere bırakmak lazım. Ben birkaç yıl daha yapacağım ama bıraktım demek değil. Şu an burada antrenman yapan yetiştirdiğim sporcular var. İleriki yıllarda yeni dünya şampiyonları çıkmak için bu parkurlara ihtiyaç var. Biz böyle yerlerde yeni sporcular yetiştirmek istiyoruz” dedi.

"BU SENEKİ ŞAMPİYONLUĞUMU HAMZA İÇİN KAZANDIM"
Kendisini karşılamaya gelen minik motorseverlerin üzerine giydiği tişörtlerin üzerinde ölün oğlu Hazma’nın adının yer almasından duygulanan Sofuoğlu, “Tişörtlerde Hamza yazması beni çok duygulandırdı. Bu seneki şampiyonluğumu Hamza için kazandım. Acımızı paylaşan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

VALİ FİDAN: "KAYNAŞLI'YI DOĞA VE MOTOR SPORLARI MERKEZİ YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"
Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce’yi doğa ve motor sporları merkezi yapmak için çalıştıklarını vurgulayarak “Biz Düzce için daha çok tanıtım daha çok spor daha çok doğa turizmi diyoruz. Kaynaşlı’yı doğa ve motor sporları merkezi yapmak için çalışıyoruz. 24 Ekim’de bu parkurda Doğu Avrupa Ekstrem Enduro yarışları var. Bu parkurları yaptığımızda daha çok yarış yapma imkanımız var. Hem belki de Düzce’nin Kaynaşlı’nın çocukları da burada boş vakitlerinde eğitime tabi tutulacak. Biz hem otomobil sporları federasyonu ile hem motor sporları federasyonu ile yakın temas içinde çalışıyoruz. Burası Türkiye’nin en güzel pistlerinden biri olacak. İnşallah buradan şampiyon sporcular çıkar. Burada Mili gururumuz Kenan Sofuoğlu’nu ağırladık. Onu da tebrik ediyoruz. 4. defa dünya şampiyonu oldu. İnşallah hem Düzce'miz hem Kaynaşlı’mız doğa sporlarında daha iyi yerlerde olacaktır” dedi 

Sayfa Yükleniyor...