Soner Demirtaş, bronz madalya kazandı

Olimpiyat Oyunları'nda serbest güreş 74 kiloda mücadele eden milli güreşçi Soner Demirtaş, Kazak Galymzhan Usserbayev’i 6-0 mağlup ederek bronz madalya kazandı.

20.08.2016 - 03:14 | Son Güncelleme : 20.08.2016 - 03:17

Soner Demirtaş, bronz madalya kazandı

Rio Olimpiyatları’nda serbest güreş 74 kiloda mücadele eden Soner Demirtaş, bronz madalya mücadelesinde, kazak Galymzhan Usserbayev ile karşılaştı. Milli güreşçi, Kazak rakibini 6-0 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

"ÜLKEME ARMAĞAN OLSUN"

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda erkekler serbest stil 74 kiloda bronz madalya kazanan milli güreşçi Soner Demirtaş, başarısından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Carioca Arena'da bronz madalya maçını kazanmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Soner Demirtaş, önemli bir başarıya imza attığını belirtti.

Milli güreşçi, çeyrek finalde mağlup olduğu İranlı Hassan Aliazam Yazdanicharati'nin finale kalmasıyla repesajın ardından bronz madalya maçına çıkabildiğini hatırlatarak, "Yoluma devam edebilmem için İranlı rakibimin finale çıkması gerekiyordu ve bunun için dua ettim. O da çıktı. Ben de diğer rakiplerimi yendim. Müsabakalarım rahat geçti. Ülkeme üçüncülük kazandırdım." dedi.

Madalya kazandığı için çok mutlu olduğunu kaydeden Soner Demirtaş, "Ülkemin bu zor ve herkesin sevince ihtiyaç duyduğu döneminde, inşallah bunu başarmışımdır. Bu madalyayı, ülkemdeki 79 milyona armağan ediyorum. Burada güreşirken, onlar da televizyon başında bize dua etti. Hepsinden Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

Olimpiyatlara katılarak önemli̇ bi̇r başarı elde etmesi̇ni̇n ardından madalya kazanarak sevi̇nci̇nin katlandığını söyleyen Soner Demirtaş, "Olimpiyatlara katılan herkesin hedefi altın madalyadır. Beni̇m de öyleydi̇ ama üçüncülük nasip oldu. Buna da şükür. Madalyasız da dönebilirdik." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...