Song'dan yerel basına isyan

Trabzonspor'un Kamerunlu defans oyuncusu Rigobert Song, bazı yerel gazetelerde kendisiyle ilgili çıkan haberlere tepki göstererek antrenmanda eline aldığı gazeteyi buruşturdu.

04.11.2009 - 15:15

Turkcell Süper Lig'de, hafta sonu sahasında Beşiktaş ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor'un antrenmanında Kamerunlu oyuncu Rigobert Song, bazı gazetelerde yer alan 'Afrikalı Krizi' haberleri nedeniyle, basın mensuplarına sert ifadelerle tepki gösterdi.

Bordo-mavililer, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, teknik direktör Hugo Broos yönetiminde, kondisyon salonu ve sahada olmak üzere iki bölüm halinde antrenman yaptı.

Sahadaki çalışmaya, elinde yerel bir gazeteyle gelen Kamerunlu oyuncu Rigobert Song, İngilizce bir şeyler söyledikten sonra gazeteyi buruşturdu. Bu sırada takım kaptanı Egemen Korkmaz, Song'un elinden gazeteyi alarak malzemeciye verdi.

Song, çalışmanın ardından sahadan ayrıldığı sırada, kulüp sportif direktörü Ünal Karaman ile birlikte idmanı izleyen basın mensuplarının yanına gelerek, yine İngilizce olarak yüksek sesle tepki gösterdi.

Ünal Karaman tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Song'un, basın mensuplarının yanından uzaklaşırken, İngilizce küfür ettiği de duyuldu.

Bu arada antrenman öncesi Senegalli Kaleci Tony Sylva da, daha önce bir gazeteye yaptığı açıklamaların çok abartıldığını, diğer kaleci Tolga Zengin ve kaleci antrenörü Jacky Munaron'a anlatmaya çalıştı.

Trabzonspor'un antrenmanına Almanya'da ameliyat olan Zafer Yelen'in haricinde tüm futbolcular katıldı. Trabzonspor'dan ayrılmak istediğini yönetim kuruluna bildiren Tjikuzu da antrenmanda yer aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...