Sporda Azerbaycan-Ermenistan yakınlaşması

Azerbaycan Genç Milli Judo takımı, Ermenistan'ta düzenlenecek Avrupa şampiyonasında altın madalya kazanması halinde bayrağın göndere çekilme garantisi aldı.

03.09.2009 - 12:16

BAKÜ - Azerbaycan Genç Milli Judo Takımı'nın,12-13 Eylül'de Ermenistan'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonasına katılacağı bildirildi.

Sporcularının güvenliği için Ermenistan'a giden Azerbaycan Gençlik ve Spor Bakanı Azad Rahimov ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Judo Federasyonu Başkanı Fuzuli Alekperov Azerbaycan'a döndü.

Rahimov ve Alekperov, Erivan'daki temasları kapsamında Ermenistan Gençlik ve Spor Bakanı Armen Grigoryan ve Ermenistan Judo Federasyonu Başkanı Aleksan Avetisyan arasında anlaşma imzalandığı kaydedildi.

Aynı zamanda Avrupa Judo Federasyonu ve Avrupa Olimpiyat Komitesi arasında da anlaşma imzalandı.

İki ülke bakanlarının imzaladığı anlaşmanın,Ermenistan'a gidecek Azerbaycanlı sporcuların güvenliğiyle ilgili olduğu bildirildi.

Azerbaycan basınında çıkan habere göre, Azerbaycanlı sporcuların Erivan'da düzenlenecek Avrupa Judo Şampiyonası'nda altın madalya kazanmaları halinde Azerbaycan bayrağının göndere çekilme garantisi verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...