Erkekler Voleybol Süper Kupa mücadelesinde Fenerbahçe Grundig, Galatasaray'ı 25-18, 25-19, 25-23'lük setlerle 3-0 mağlup etti ve kupayı üst üste 2. kez müzesine götürdü.

NTV Spor'dan canlı olarak yayınlanan Süper Kupa mücadelesine Fenerbahçe Grundig daha iyi başladı. Sarı-lacivertliler, karşılaşmanın ilk teknik molasına 8-6 önde girmeyi başardı. Ufak da olsa elde ettiği farkı, ikinci teknik molaya da taşımayı başaran Fenerbahçe Grundig, ilk setteki son teknik molayı 16-13 ile geçti. 1. setin son bölümlerinde ise Fenerbahçe, Galatasaray karşısında daha az hata yapan taraf oldu. Süper Kupa'da ilk seti 25-18 ile önde tamamlayan Fenerbahçe Grundig, 1-0 öne geçti.

Karşılaşmanın 2. seti ise ciddi bir çekişme ile başladı. İlk teknik molaya 8-7 önde giren Fenerbahçe, daha sonra ise farkı açmayı başardı. Sarı-lacivertliler, Galatasaray karşısında son teknik molayı da 16-11 önde geçti. Setin sonunda da üstünlüğünü elden bırakmayan Fenerbahçe Ülker, 25-19 kazandığı ilk setin ardından maçta 2-0'lık üstünlüğü yakaladı.

Maça tutunmak isteyen Galatasaray, 3. sete iyi başladı. İlk teknik molaya 8-7'lik skorla önde giren Sarı-kırmızılı ekip, bu setteki ikinci teknik molaya da 16-14 önde girmeyi başardı. Ancak bu setin ortasında tribünlerde yaşanan olaylardan dolayı, mücadeleye yaklaşık 5 dakika ara verildi. İkinci teknik mola dönüşünde, Fenerbahçe Grundig skoru lehine çevirdi. Yakaladığı 4-0'lık seriyle 18-16 öne geçmeyi başaran Sarı-lacivertliler, setin son bölümünde de hata yapmadı ve bu seti 25-23 kazanarak salondan 3-0'lık galibiyetle ayrıldı.

Sarı-lacivertli ekip, üst üste 2. kez bu kupayı müzesine götürdü.

SALONDA OLAYLAR ÇIKTI
Fenerbahçe Grundig-Galatasaray, Erkekler Voleybol Süper Kupa maçında, taraftarlar arasında arbede çıktı.

TVF Başkent Salonu'nda yapılan karşılaşmanın 5. dakikasında iki takımın taraftarları arasında tartışma meydana geldi. Arbedeye dönüşen olayda bazı taraftarların yumruklaştığı görüldü. Salonda bulunan antrenman filelerine zarar veren taraftarlar, sahaya da yabancı madde attı.

Olaylar esnasında atılan yanıcı ve parlayıcı madde, Fenerbahçe Grundig'in sahasına düştü.

Çevik kuvvet olayları bastırmakta zorlandı. Taraftarların bir bölümü salon dışına çıkartıldı ve maç 10 dakikalık aradan sonra yeniden başladı.

FENERBAHÇE GRUNDİG: 3 - GALATASARAY: 0
Salon:
TVF Başkent
Hakemler: Aziz Yener, Mehmet Demirdelen
Fenerbahçe Grundig: Kemal, Miljkovic, İbrahim, Arslan, Marshall, Cernic (Serkan, Ahmet)
Galatasaray: Murathan, Vladimir, Ulaş, Erhan, Bojan, Kemal (Salparov, Caner, Murat, Ferhat, Coskovic)
Setler: 25-18, 25-19, 25-23
Süre: 92 dakika (30, 27, 35)